Někdo omylem zaplatil 9 700 $ poplatek za ethereovou transakci na Uniswapu

0
shit, transakce,
Zdroj: Kryptomagazin.cz by Kytka; Wikimedia.org

Ethereová transakce hodnotě sotva vyšší než sto dolarů se velmi prodražila nešťastníkovi, který se přepsal. Na poplatcích zaplatil 23,5 ETH v aktuální hodnotě asi 9 700 dolarů.

Ethereová transakce ho vyšla draho

Měla to být běžná drobná transakce, ale nyní si o ní šušká velká část ethereové komunity… Uživatel se přepsal při zadávání poplatku a zaplatil za něj asi 80násobek hodnoty celého převodu. Tohle muselo zabolet!

Asi před 14 hodinami adresa 0xe6e2e0cf5d2686d73abd7d3ba24f46ad5eb31819 nárokovaná uživatelem Redditu, který si říká „ProudBitcoiner,“ zaslala těžařům ETH nečekaný bonus. Na Uniswapu si chtěl směnit 0.2955 Wrapped Etheru (WETH) za 531 Chi Gastokenů (CHI), ale transakce měla nastaven příliš nízký poplatek a neprošla. Když chtěl zvýšit poplatek, udělal obrovskou chybu. Ta ho stála 23,5172 ETH v současné hodnotě asi 9 700 dolarů.

Metamask na chybu neupozornila

Zatímco některé jiné peněženky by na neúměrně vysoké poplatky uživatele upozornily varovným hlášením, Metamask ke smůle nešťastníka tuto funkci nemá. Těžařský fond Ethermine tak zpracoval transakci, za kterou vybral neočekávaný poplatek. Ten 80násobně převyšoval honotu transakce, což znamená, že byl mnohem vyšší než současný průměrný poplatek, který se pohybuje okolo 0,0022 ETH (1,07 $).

Byť je běžné, že někteří uživatelé při transakci nastaví vyšší poplatky, téměř 10 tisíc dolarů (přes 200 000 Kč) muselo být velmi bolestivé. Na Redditu mu mnoho uživatelů vyjádřilo podporu a lítost nad jeho omylem, zatímco se našlo také pár podvodníků, kteří se ho po ztrátě téměř 10 tisíc dolarů pokusili ještě navíc podvést a okrást o další prostředky. Scameři v kryptosvětě jsou skutečně něco extra…

Zdroj: Etherscan.io

Peněženka na nesmyslný poplatek musí upozornit

Tento a podobné případy jsou výstrahou pro ostatní. Šlo o velmi drahé školné. Když vidíte, co vše se může stát, věříme, že si sami při zadávání poplatků dáte lepší pozor, než ProudBitcoiner. Zároveň je to lekce pro Metamask a další kryptopeněženky, které by měly na uživatele výstražně „křičet“ v případech, kdy zadá chybnou adresu nebo nesmyslný poplatek.

Závěr

Uživatel, který přišel o Ethereum v hodnotě přes 9 700 dolarů, neudělal nic víc, než že se přepsal při zadávání poplatků. Ve svém příspěvku na Redditu uživatel uvádí, že již kontaktoval těžařský pool Ethermine s tím, že požádal o pomoc s chybou. Zatím však bez reakce.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře