Proč je růst počtu uživatelů internetu hlavní hnací silou pro přijetí kryptoměn

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Na počátku vstupu do nové dekády počet uživatelů internetu dosáhl úžasné úrovně: k lednu jich bylo aktivních téměř 4,5 miliardy. Což představuje 59 % světové populace. Internet se díky rostoucímu vlivu na spotřebitele i ekonomiku stal klíčovou součástí našeho každodenního života. Navíc, přijetí World Wide Web roste rychleji než kdykoli předtím, a to díky mobilní technologii. Mnoho studií nám ukazuje vzrušující odhalení: Vývoj webu je hnací silou přijetí kryptoměn.

Předpokládá se, že přijetí digitální měny poroste

Lidé přijímají internet rychle. Podle odhadů, které sestavila společnost Statista, mobilní datový přenos po celém světě do roku 2022 překoná 77 exabajtů za měsíc. V roce 2017 to bylo 11,5 exabajtů za měsíc.

Global mobile data traffic

Skutečně revoluční příležitosti však často chybí. Například průkopnická společnost RealNetworks, zabývající se videoobsahem, jako první vytvořila službu streamování videa, a to ještě před zavedením YouTube v roce 2005. Objevila se však dříve, než byl trh připraven, protože hardwarová síla před 20 lety toto, pro mnoho lidí, neumožňovala. Tehdy shledala globální média tento druh inovací směšným, zatímco v dnešní době jasně vidíme, že mnoho kanálů YouTube značně překonává televizní sítě, pokud jde o počty diváků. Streamování nebylo tenkrát přijato, protože internet tehdy nebyl na takové inovace připraven. Ale zákazníci byli. Právě v současnosti je kryptografický průmysl také in: existuje vysoká poptávka a trh se snaží držet krok.

Totéž se děje právě teď s příchodem blockchainu a kryptoměn. Toto pole je velmi podceňováno. Podle údajů Statisty se počet peněženek blockchain od doby, kdy byl v roce 2009 vytvořen Bitcoin (BTC), zvýšil a do konce září 2019 přesáhl 42 milionů uživatelů. To představuje významný pokrok, zejména v tom, že k němu došlo během pouhých 3 let. Ve třetím čtvrtletí 2016 bylo toto číslo menší než 9 milionů.

Number of blockchain-wallet users worldwide

Další údaje naznačují, že globální příjmy z blockchainových technologií v nadcházejících letech zaznamenají výrazný růst. Očekává se, že do roku 2023 se trh vyšplhá na více než 23,3 miliard dolarů.

Vzrušující podobnost mezi blockchainem a internetem

Podle nedávného výzkumu Deutsche Bank jde přijetí internetu a blockchainu téměř ruku v ruce.

Zpráva Deutsche Bank obsahuje graf, který ukazuje počáteční body, střední body a předpokládané nadcházející přijetí obou technologií. To jasně ukazuje, že obě technologie měly během prvních let těžký začátek. Po méně než deseti letech existence však internet přijalo zhruba 500 milionů uživatelů. Ve stejném časovém rámci využilo blockchain přibližně 50 milionů lidí. Tento poměr 10:1 je jasně viditelný v celém grafu.

Podle údajů Deutsche Bank jsou oba ukazatele za 10 let čtyřnásobné, přičemž blockchain dosahuje 2 000 uživatelů a internet 200 milionů uživatelů.

Adoption rates of cryptocurrencies and internet

Překonání kamenů úrazu na cestě k adopci kryptoměn

Odhady se mohou lišit, ale můžeme říci, že s tím, jak se internetová technologie v příštím desetiletí bude dále rozvíjet, bude pokračovat i rozvoj kryptoměn. Možná ne  skokově, ale půjde o stabilní, robustní a postupné zvyšování.

Na cestě k celosvětovému osvojení existují zvláštní výzvy: právní, technické a regulační. Rok 2020 lze vidět jako rok, kdy se blockchainová technologie konečně setká se skutečnými problémy ve světě financí a technologií. Existuje tolik příležitostí, které mohou výrazně zvýšit adopci kryptoměn milionům lidí, ne-li miliardám. Narušení získávání, remitence a podnikového vypořádání blockchainem bude jediným hnacím motorem, který poskytne novou, rozsáhlou vlnu adopce krypta.

Závěr

Růst počtu uživatelů internetu má skutečně velký potenciál pro přijetí kryptoměn. Žijeme v informační době a je dobře, že stále více lidí k němu má přístup. U kryptoměn a blockchainu to vypadá na podobný průběh. Co si o tom myslíte vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img