Tři aspekty, které brání růstu Bitcoinu přes hranici 7 000 $

0
(0)

Obsah

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin po korekci, která proběhla před dvěma týdny vlivem globálních důsledků koronavirové pandemie, pomalu nabírá na své hodnotě. Nyní se chystá zdolat hranici 7 000 USD, zatím stále neúspěšně. BTC po každém dosaženém mezníku na krátko opět ztratí. Existuje řada faktorů, které mu pohyb vzhůru znesnadňují.

Globální nejistota na trhu

Každý komoditní trh zažil v posledních týdnech slušné otřesy. Není dostatek investorů, kteří touží využít diskontních cen, obávají se totiž větší volatility. Je ironií, že zotavení cen v posledních několika dnech zvyšuje tento strach, jelikož po vzestupu často následuje další propad. Bitcoin se v této souvislosti neliší od drahých kovů nebo jiných zásob. Celý trh se po nedávné havárii pomalu snaží vzpamatovat, ale těžko říct, jestli nepřijde další rána.

Bitcoin se včera přiblížil bariéře na hladině 7 000 $, což naznačuje, že spousta krypto investorů touží zvýšit cenu. Mnozí potřebují jen překonat svůj strach, že by se cena mohla opět zhroutit.

Potřeba okamžité hotovosti

Národy po celém světě viděly, že jejich ekonomiky se v důsledku vypuknutí COVID-19 prakticky zastavily. Mnoho menších investoru do dlouhodobých aktiv, jako je Bitcoin, nyní potřebují rychlou hotovost. Dopad tohoto jevu ještě není zcela reflektován.

Stejně tak i běžní zaměstnanci, kteří zůstávají finančně stabilní, váhají s nákupem bitcoinů, protože se obávají budoucích ekonomických výzev. Jednoduše řečeno, lidé chtějí držet raději hotovost, protože mají strach, že nebudou schopni platit své účty. Současná situace však podtrhuje dosah kryptoměn mezi globálními pracovními třídami.

Vlády směřující k poskytnutí finanční úlevy mohou dát bitcoinům obrovskou podporu, protože tím mnohé z těchto obav zmírní. Nejznámějším z aktuálních stimulačních balíčků je přísun 2 bilionu dolarů, které zvažuje Kongres USA. Takové obrovské množství peněz vyvolá u americké veřejnosti vlnu utrácení, která bude bezpochyby prospěšná i pro bitcoinovou hodnotu.

Chybí mladí investoři

Osoby mladší 35 let představují největší skupinu krypto investorů, zejména v rozvinutém světě. Mnoho z nich pozastavilo svůj zájem o krypto trhy, protože aktuálně řeší narušení jejich každodenních rutin. Nespočet mladých a dospělých se nyní snaží postarat o rodinu a upravit pracovní povinnosti. Rovněž miliony vysokoškolských studentů byly nuceny opustit své kampusy.

Závěr

Na druhou stranu je rozumné, že se jednotlivci snaží vrátit k normálu a být připraveni na nejhorší. Dobrou zprávou je, že jakmile současná celosvětová zdravotní krize zmizí, investoři se bez dalších pochyb k bitcoinům vrátí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mattczsk

Dalšími motivacemi mohou být:
– nutnost připravit se na placení daní
– těžaři vědí, že po halvingu nebudou nějakou dobu prodávat, tak si dělají cash polštář, aby měli na elektřinu.

lofas

Je velký rozdíl jestli si investor nebo spekulant , investor strach mít asi těžko bude když investuje do horizontu několika let ale spekulantovy to jedno nebude ten investuje a max do měsíce a prodává či čeká na menší nižší cenu.

spot_img