Přišla kryptozima: Je čas koupit krev?

4.9
(10)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptotrh se nyní propadl na jedno z nejnižších míst za poslední dva roky, když bitcoin a další kryptoměny klesly, což v srdcích investorů vyvolalo strach. Kvůli tomu, že se investoři bojí vložit na trh jakékoli peníze, ceny digitálních aktiv, jako je bitcoin, nadále klesají. Investorům se nyní nepochybně honí hlavou řada věcí. Jedna otázka však převažuje nad ostatními – je čas koupit krev v bitcoinu?

Kryptozima: Nákup krve

V současné době se cena bitcoinu nachází mírně nad hranicí 24 000 dolarů. To je nejnižší hodnota, na které se toto digitální aktivum nacházelo za poslední téměř dva roky. Pro některé z nich to způsobilo ztrátu značné části jejich portfolia, pokud jde o dolarovou hodnotu. Zatímco pro jiné se to ukázalo být bodem k nákupu. Mnoho investorů navíc operuje s historickými údaji, například s tím, co se stalo, když cena digitálního aktiva klesla.

Investoři se již mnohokrát ocitli v situaci, kdy na takových trzích vydělali spoustu peněz, když byla cena digitálního aktiva hluboko v červených číslech. Tomu se říká “nákup krve”, nákup digitálního aktiva, když si udržuje úsek červené barvy.

Pro investory, kteří se rozhodnou jít touto cestou, to však není vždy růžové. Když totiž dojde na medvědí trh, nelze říci, jak hluboko hodnota digitálního aktiva klesne. Tak tomu bylo na počátku posledního býčího trhu, kdy propad na 14 000 dolarů vyvolal výzvy k nákupu krve. Jak se však později všichni přesvědčili, cena klesla až na 6 000 USD.

Nakonec záleží na jednotlivých investorech a jejich toleranci k riziku. V tuto chvíli zůstávají všechny možnosti pro další ztráty. Přesto by zotavení z tohoto bodu přineslo mnoha investorům v krátké době slušný zisk.

Krach, do kterého se trh v pondělí probudil, je jedním z těch, které se zapisují do historie. Přestože digitální aktivum mělo po větší část víkendu poměrně nízký trend, nic nemohlo trh připravit na propad na 24 000 dolarů. V souvislosti s tím se uživatelé v tomto prostoru vydali na sociální sítě, aby vyjádřili své naděje, obavy a frustraci ze současného trhu.

Kryptotrh také jen za posledních 24 hodin ztratil více než 100 miliard dolarů ze své tržní kapitalizace. Tím se nyní dostal na hodnoty, které nebyly k vidění od února 2021. To zase vedlo k dalším výprodejům, protože investoři z trhu utíkají do relativního bezpečí fiat měn.

Není jisté, kam trh směřuje a zda bude brzy dosaženo dna. Jisté je, že medvědí trh je v plném rozkvětu. Pokud jsou předchozí medvědí trhy něčím výmluvné, pak by se investoři do kryptoměn mohli na příští dva roky ocitnout pod vodou.

Závěr

Každý se s takovým propadem vyrovnává po svém. Ale pravdou je, že toto už tady několikrát bylo. Jak jste na tom vy? Nastává podle vás kryptozima? Nakupujete nebo držíte to, co máte? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Robo
Hodnocení článku :
     

Stale dokupuji

Miroslav

Co jiného ti zbývá, když jsi neprodal dříve…

Miroslav

je to takové vnitřní uklidnění, “že nevyšel ten sen, prodat na vrcholu” tak aspon ještě dokoupím, když to jde dolů…to je normální……..ten sen se splní málokdy

Karel

No ona je to tak trochu otrepana fraze.Ja nakupoval pred mesicem kdyz bylo vsechno cerveny jak prase s tim,ze pak prijde poradny bounce a dneske jsme jeste niz.

czhunter

Jo to já taky.

Na druhou stranu, pokud si nemyslím, že BTC za chvilku totálně krachne, pak je lepší nakupovat za 20 než za 30. A bylo i lepší nakupovat před měsícem za 30 než před dvouma měsícema za 40 nebo před šesti za 60.

Ale já do toho žádný velký prachy nedávám (řekněme že krypto mám tak 5 % aktiv), tak i kdyby to celé krachlo na nulu tak si řeknu “škoda, mohl jsem místo tohoto dobrodružství mít pěknej gauč”, ale žíly mi to neutrhne.
A když to vyletí na nové ATH a já trochu něco odprodám, tak si řeknu “super, budu mít pěknej gauč a 6 Panton židliček k tomu”

Kryptostoicismus cesta má 🙂

Pavel

Hodl i dokup

Jan Zizka

Dokupuji kazdy mesic, takze me moc aktualni kurz nezajima. Zajimat me bude az v okamziku kdy budu chtit vybrat. Jelikoz se jedna o volne penize a v dohledne dobe zadne vetsi vydaje neplanuji, muze to byt treba az na duchod.

spot_img