[PŘEHLED TRHU] Máme nové složení TOP 5 kryptoměn! – Bcash asi čeká rozdělení

0
(0)

Dnes je velmi důležitý den pro celý kryptosvět. Uzavírá se totiž weekly svíce a právě ta určí další osud Bitcoinu. Propad, který jsme zaznamenali ve středu, na jednotlivé altcoiny zapůsobil různě. Některé více méně kopírují BTC, některé rostou a některé dokonce nadále klesají.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží jen na vytvoření denního přehledu vývoje trhu a představení různych scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Jednotlivé díly si budou protiřečit. Pokud chcete profesionální rady založené na technické analýze, navštivte prosím web Trading11.com.

Změny v TOP 5

Velký boj se odehrává hlavně v první pětce, která má nové složení a není vyloučeno, že se v blízké budoucnosti udějí další swapy. Asi nejvýznamnější změnou je výměna Etherea a tokenu XRP. Ethereum více než dva roky neohroženě sedělo na druhém místě podle tržní kapitalizace, ale v průběhu týdne jej sesadil Ripple!

XRP už má před Ethereem téměř třímiliardový náskok a nezdá se, že by měl jeho bull-run v blízké budoucnosti zastavit. Na druhé straně, i Ethereum má prostor na růst. Minimálně 25 $ (15 %). Na 200 $ hranici jej však čeká silná rezistence.

Více o možném vývoji cen těchto kryptoměn vám řeknou technické analýzy:

V první pětce máme nový coin! Stal se jím Stellar, který z pátého místa vytlačil EOS. Popravdě, čekali jsme, že se to stane. Stellar kryptoměně EOS už delší dobu šlapal na paty. Momentálně má téměř miliardový náskok a je druhou velkou kryptoměnou (po XRP), která tento týden reálně rostla. V čase psaní tohoto článku testuje rezistenci na hladině 25 centů.

Čekají nás další změny v TOP 5?

V posledních dnech se nám rýsuje ještě jedna zajímavá změna. Pokud Stellar udrží současné tempo růstu, mohl by brzy překonat Bitcoin Cash.

Okolo Bitcoin Cashe panuje velká nejistota. Tento coin ve čtvrtek přešel nepříjemnou aktualizací softwaru. Plánovaný hard-fork a přechod na nové pravidla konsensu totiž využila skupina Bitcoin SV (Satoshi Vision). Agresivním marketingem a zastrašováním minerů nasbírala majoritní hash-rate a chvíli se dokonce zdálo, že překoná samotný BCHABC (hlavní Bitcoin Cash chain).

Těsně po forku se však podpora obou verzí Bcashe posunula v prospěch BCHABC, kterému se podařilo vytvořit a udržet nejdelší chain. Podrobné informace naleznete v tomto článku:

(Přehled trhu pokračuje pod odkazem.)

[PO FORKU] Bitcoin Cash síť se pomalu stabilizuje – BCHSV tahá za kratší konec

Další články o Bitcoin Cash hard-forku:

Ještě stále není jasné, zda nakonec dojde k rozdělení samotného Bcashe a k vytvoření dvou rozdílných coinů, které se na burzách budou obchodovat zvlášť. Pokud se tak stane, BitcoinABC chain si ponechá označení BCH a BitcoinSV vytvoří vlastní zkratku.

O cenách jednotlivých forků napoví obchodování futures kontraktů. BCHABC v čase psaní tohoto článku stojí 276 $ a BCHSV se pohybuje na ceně 115 $.

Jestli nakonec dojde k rozdělení, oba forky vypadnou z TOP 5 a na jejich místo nastoupí Stellar a EOS.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš šéfredaktor Samuel S. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img