[PŘEHLED TRHU] Dnes zase v zeleném – DOGE pokračuje ve své jízdě!

0
(0)

Když jsem včera psal o pumpě, kterou zaznamenala kryptoměna Dogecoin, opravdu jsem nečekal, že během několika hodin přijde další. DOGE ukazuje sílu své komunity (resp. sílu manipulátorů s velkým počtem mincí) a za posledních 24 hodin zaznamenal nárůst o neuvěřitelných 27%! Tím se dostal na 24 příčku v žebříčku kapitalizace a předběhl coiny jako QTUM, 0x, Ziliqa, Siacoin, Basic Attention Token nebo Waves.

Je tedy čas nakoupit nějaké Dogeciony? Stále říkám ne. Tento vývoj není dlouhodobě udržitelný. Pravděpodobně jde o pokus o vzbuzení pozornosti, nalákání nic netušících investorů a traderů a následně past sklapne. Klasické Pump & Dump schéma. Pro ty, kteří mají jiný názor, mám jednu otázku:

“Opravdu si myslíte, že do Dogecoinu někdo během dvou dnů nalil 150 milionů dolarů?”

O tolik se totiž zvedla kapitalizace této kryptoměny.

Drtivou většinu volume jsme zaznamenali na burze Gate.io – 15 milionů dolarů. Na druhé příčce je s pěti miliony Poloniex a třetí Bittrex zprostředkoval obchody s Dogecoiny v objemu 4,5 milionu dolarů. Dále následují neznámé čínské burzy.

Trh se dnes krásně zelená

Dobrou zprávou je, že po včerejší korekci se nám zase zelená. Bitcoin zaznamenal růst o jedno procento a podobně jsou na tom i další highcap digitální měny. Tedy … až na EOS, který postupně smazal včerejší ztráty a upevnil si tak svou pozici páté nejhodnotnější kryptoměny. S kapitalizací přesahující 5,6 miliardy dolarů pomaličku začíná dýchat na záda i Bcashu. Při tomto tempu ho může během dvou měsíců klidně i překonat.

kryptomeny

Zbytek TOP10 kryptoměn nezaznamenal žádný divoký růst. Na 11. příčce je však Monero, které díky 10% pumpě konečně překonalo magickou hranici 100 $. Pokud se podaří weekly svíci uzavřít nad touto hladinou, vytvoří se z ní silný support. Nejprve ho však potřebujeme ještě alespoň jednou otestovat. Menší korekce ke stovce je tedy více než pravděpodobná.

Zajímavě vypadá i kryptoměna Nano, která po včerejším krachu vymazala všechny ztráty a pomaličku stoupá na úroveň weekly high.

Bitcoin svádí zápas s kulatým číslem

Bitcoin včera ustál korekci a nepropadl pod 6800 $. To je dobré znamení. Technická analýza ukazuje UP a dokonce i indikátor na TradingView ukazuje BUY. Včera se však na dně korekce dostal do oblasti Sell, takže byste se jím raději neměli řídit. Pěkně však naznačuje náladu na trhu.

BTC/USD shorty na Bitfinexu stále klesají. Ze svého ATH (40 000 BTC) již klesly na 24 000. To je sice stále dost, ale jasně to naznačuje, že obchodníci začínají Bitcoinu věřit a připravují se na další stoupání.

1D BTC-USD shorts - Bitfinex
1D BTC/USD Shorts – Bitfinex

Pokud se nám podaří překonat technickou hladinu 7200 $, máme otevřenou cestu až ke dlouhodobé klesající trendline, která nás shora omezuje přibližně na hodnotě 7500 $. Po jejím překonání se můžeme dostat až na úroveň předchozího lokálního high – 8300 až 8500 $. Nebuďme však přílišní optimisté. Nakupovat Bitcoin se podle mě momentálně nevyplatí. Pokud chcete HODLovat, počkejte si, až znovu padneme na 6000 $. Nebojte se, tento support ještě alespoň jednou (pravděpodobně vícekrát) otestujeme, než se vydáme TO THE MOON!

1D BTC/USD 29.8.2018 - Bitfinex
1D BTC/USD – Bitfinex

Pokud obchodujete, poohlédněte se raději po kvalitních midcap altcoinech. Ty mají v krátkodobém horizontu potenciál udělat desítky procent. Pokud chcete pomoci, podívejte se na denní updaty altcoinů, které najdete na Trading11.

Rekordmani z TOP100

Nakonec se podívejme na vítěze a poražené posledního dne.

Najziskovější altcoiny

top5 altcoiny

Najztrátovější altcoiny

low5 altcoiny

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marek

Zdravím všechny příznivce krypta.Důvod proč Doge roste je pravděpodobné že je na světě Dogetereum.

spot_img