[PŘEHLED TRHU] Ani nahoru, ani dolu – Že by Bitcoin zamrznul?

7
Bitcoin led

Na začátku víkendu jsme na trhu s kryptoměnami zaznamenali menší pohyb směrem nahoru. Podle dat ze stránky KMcap zvýšil Bitcoin během soboty svou hodnotu o asi 100 $ z 3920 na 4040 $. Dnes, v neděli, zase následoval menší pullback. V době psaní tohoto článku jsme pod 4000 $.

Jak jsme psali v tomto článku, Bitcoin nyní má nad sebou dvě silné rezistence. Proto je málo pravděpodobné, že bychom se nyní dostali nad oblast rezistence v intervalu 4200-4500 $. Na druhé straně, Bitcoinu se nechce ani dolů! Na hladině 3800 $ našel spolehlivý support, který ho už několikrát podržel. Je tedy otázkou, co se bude dál dít.

Trh s kryptoměnami se nachází v podobném stavu, jako v listopadu 2018. Tehdy Bitcoin zamrzl těsně pod 7000 $ a všichni si velmi dobře pamatujeme, co následovalo. Proto pokud máte nějaké kryptoměny a nejste zarytý Hodler, NASTAVTE SI STOPLOSSY! Nepodceňujte volatilitu trhu s kryptoměnami a nespoléhejte se na to, že „přinejhorším prodáte.“

Mohlo by vás zajímat: [PREDIKCE] BTC na 20.000 USD v roce 2021, pokud se historie zopakuje

Altcoinové rallye

Současná nerozhodnost Bitcoinu však nahrává do karet alternativním kryptoměnám, které postupně nabírají na hodnotě. Coiny s menší volatilitou reagují citlivěji na příliv peněz a v dobách, kdy se Bitcoin nehýbe, z něj tradeři vytahují kapitál a investují do menších kryptoměn s větším potenciálem růstu.

Díky tomu mají některé coiny obrovské volume. Jen dnes se zobchodoval Litecoin v celkové hodnotě 1,64 miliardy dolarů. To je téměř polovina jeho kapitalizace! I EOS se může pochlubit velice slušným 1,5milionovým volume. Z velkých kryptoměn zaostává jedině token XRP, kterého se dnes zobchodovalo $ 589 milionů.

Celkově je nyní na trhu nuda, ale už brzy se uzavřou weekly svíčky. Jsme zvědaví na další vývoj v průběhu příštího týdne.

Co číst dále?

Blockchain bude během 10 – 20 let tvořit většinu ekonomiky, tvrdí spoluzakladatel Etherea

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

7
Komentujte

avatar
1 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ETHerJirkaJindraFerdak 001 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
k 001
Host
k 001

Tak BTC se téměř nehýbe tradeři vytahují kapitál a investují do menších kryptoměn s větším potenciálem růstu a přitom BTC má největší volume ze všech ale podle odborníka tady z BTC se téměř neobchoduje (bože tento web opravdu stojí za h***o).

k 001
Host
k 001

Zatím co Litcoin zrobí za den 2-3 dolary tak Bitcoin za den zrobí 10x tolik ale Bitcoin zamrzl a téměř se nehýbe , tak že podle vás musí BTC zrobit aspon 300 usd deně aby se počítal 30 až 100 usd je málo to se nepočítá hlavně že Litecoin za den udělá 2 usd to je důležitější volume .

Ferda
Host
Ferda

O čem to tu mluvíš? To co se píše v článku si můžeš jednoduše ověřit na statistikách a grafech. Řešíš tu dolary, ale důležité je se podívat na pohyb cen v procentech. Cena BTC se v posledních dnech moc nehýbe a tak se traderům vyplatí hledat vyšší zisky v altcoinech. To není žádné tajemství.

Jirka
Host
Jirka

no ti nevím, ale za poslední týden výkyv (peak to peak) BTC cca 6,5%; ETH cca 12,5%; LTC cca 20%; BCH cca 35%
Stále ti přijde že se BTC hýbe?

Jindra
Host
Jindra

Pokud vidíš dolary a ne procenta, tak se vrať do krypto jesliček, ve škole nemáš co dělat. LTC jede ukázkově. Trhá mi žíly, že jsem nenakoupil, když byl kolem 20-25 EUR, měl bych 100 %. A co udělal BTC od té doby? Prd, plácá se téměř na místě.

Jirka
Host
Jirka

jn LTC už má větší hodnotu než před propadem.
Napíšeš sem pravdu a hned tě umínusujou 😀

od propadu udělal BTC cca 35%, ETH 105%, LTC 170%
– tak kdo je „zamrzlej“? 😀

osobně už BTC neobchoduju, páč jeho volatilita často sotva zaplatí poplatky.

ETHer
Host
ETHer

je vidět,že o tom víš uplné H***O,tak se tu radši neztrapňuj ubohým noobským hatem,kterým jne ukazuješ jak velké h***o o tom víš sám,za to ale KM ani nikdo jiný nemůže….