[PREDIKCE(???)] Bitcoin už dlouho nevydrží – Směr dalšího velkého pohybu asi nepotěší

2
sad-bitcoin propad

Dnešní přehled trhu bych rád začal trochu netradičně a odkázal vás na náš nový web. Na KMcap-u se mně osobně nejvíce líbí barevně odlišené grafy coinů. Zelený graf znamená, že open cena daného tokenu přesně před týdnem byla nižší, než je aktuální cena. To znamená, že mince za posledních 7 dní vytvořila nějaký profit. Červený graf naopak znamená, že mince prodělala.

Proč o tom píšu? Protože je to vlastně velmi důležité a při dlouhodobém sledování KMcap-u si začnete všímat, které coiny jsou většinou v zeleném a které v červeném. Změna za posledních 24 hodin je dost nezajímavá. Může jít o manipulaci nebo krátkodobý výkyv, ale týdenní změna už přece jenom o něčem vypovídá.

Od doby, co chodím na KMcap, si všímám, že Bitcoin je většinou v zeleném. A je pravda, že v posledních týdnech velmi mírně roste.  Ale, jak připomínám prakticky v každém přehledu trhu, shora ho limituje rezistence v intervalu 4200 – 4500 $. Překonání této rezistence není příliš pravděpodobné. V tomto případě platí, že abychom mohli jít nahoru, musíme nejprve dolu. A to pořádně!

Zůstaňme u weekly pohledu na Bitcoin:

1W BTC/USD - Bitfinex
1W BTC/USD – Bitfinex

Předtím než budeme pokračovat bych rád podotkl, že toto není investiční poradenství a v případě, že podle budete tohoto grafu obchodovat a proděláte, to nebude moje chyba. Tento článek slouží k popularizačních účelům.

Rád bych podotkl, že graf nahoře je rozhodně až příliš přímý a Bitcoin může ve skutečnosti na zakreslených úrovních reagovat úplně jinak. Netřeba to tedy brát zas tak úplně vážně.

Proč je weekly graf důležitý?

Méně zkušení obchodníci se při pohledu na graf často až příliš zaměří na detail a při podrobném zkoumání si nemusí všimnout něčeho většího. Pokud chcete vědět, kde bude Bitcoin za týden, potřebujete malý timeframe. Pokud však chcete předpovídat větší pohyby, je nutné se trochu vzdálit.

Weekly timeframe je pro Bitcoin ideální. Spolu s třídenními grafy ho velmi pozorně sledují instituce a velryby. Můžeme si všimnout, že z dlouhodobého hlediska se Bitcoin dostal do sestupného obchodního kanálu. Taková formace je velmi nepříjemná a obzvlášť to platí pro BTC, kterému momentálně chybí nějaké větší impulsy a pomalu krvácí.

Pojďme diskutovat!

Dlouho jsem přemýšlel, jak tento graf využít. Mám ho nakreslený již relativně dlouho a Bitcoin se řídí víceméně podle něj. Svůj komentář k tomuto grafu dám zítra kolem 18:30.

Rád bych však slyšel váš názor. Je mi jasné, že toto není technická analýza a zakreslený směr pohybu Bitcoinu není moc pravděpodobný. Právě naopak. Hlavně průraz nad trading kanál, ve kterém se Bitcoin nachází, vypadá příliš nepravděpodobně. Na druhé straně si myslím, že bych si ho uměl obhájit a podpořit též fundamentem.

Bylo by super, kdybychom diskusi přesunuli na KMcap chat. Já tam budu během dneška a zítřka reagovat. Těším se na vás! 🙂

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Míra Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Míra
Host
Míra

„Hlavně průraz nad trading kanál, ve kterém se Bitcoin nachází, vypadá příliš nepravděpodobně.“

A o jaké průrazu mluvíš, vždyť první průraz máš až po pádu a ten už pravděpodobně bude a jak sám píšeš, tak stoupat lze jen po velkým pádu…

Míra
Host
Míra

jo, já myslel že myslíš průraz do „růžové rezistence“, ty myslíš asi jen nad tu přímku černou, tak lze jen spekulovat jestli ještě trochu stoupne, než padne…je možné vše