Predikce do konce roku 2018 (část 2.)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Pouze před nedávnem jsme vydali první část tohoto článku, v němž rozebíráme různé predikce a to, co se může stát v kryptosvětě do konce tohoto roku. Dnes pro vás máme ještě další tři, mezi kterými budou ETF, možné fúze nebo ban ze strany některého velkého státu.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

5. Bitcoin ETF

O ETF máme už napsanou celou sérii článků, a proto neváhejte a klikněte například na tento nebo tento link. Z tohoto důvodu nebudeme nějak extra dopodrobna vysvětlovat co ETF (exchange-traded funds) jsou. Důležitý je jejich přínos pro kryptotrh.

Ten je nezpochybnitelný. Pokud se budou ETF ve velkém obchodovat, do kryptotrhu by přitekly nové finance přímo, ale i nepřímo. To by zaručeně mohlo pomoci nejen zlepšit jméno kryptoměn v očích veřejnosti, ale také do budoucna navýšit celkovou tržní kapitalizaci (z dlouhodobějšího hlediska).

6. Dojde k výraznější fúzí / spolupráci

Proč by se to však mělo stát? Proč by mělo dojít k velmi výrazné spolupráci? Je to jednoduché. Podle coinmarketcapu je na trhu téměř 1 600 kryptoměn, přičemž počet ICO je několikanásobně vyšší. Až téměř 500 kryptoměn má tržní kapitalizaci větší než 10 milionů dolarů. Co to znamená v praxi? Že kryptoměn je příliš.

Mnoho z nich není velmi likvidních, což může způsobovat problémy. Právě proto by mohly fúze velmi usnadnit nejen obchodování, ale také zvýšit likviditu a tím atraktivitu daných kryptoměn. Avšak fúze jako taková v kryptosvětě je mnohem složitější, než se může na první pohled zdát.

Pokud se však kryptoměny ze spodní poloviny coinmarketcapu chtějí vyšplhat výše, je možné, že nebudou mít na výběr. Totéž platí i pro kryptoměny na pozicích mezi 200 až 500, které mají v plánu útočit na první stovku a výše. Pokud se tam chtějí skutečně dostat, právě fúze může být jejich řešením.

7. Některá z velmocí zakáže kryptoměny

USA, Korea, Čína, Austrálie, Japonsko nebo Británie? Zákaz může přijít opravdu z kterékoli země na světě. Může to být buď velký šok, nebo jen oficiální potvrzení dlouho očekávaného vývoje. Nikdo zatím neví, jestli se něco takového opravdu stane. Pokud však ano, je velmi pravděpodobné, že to přijde ještě do konce tohoto roku.

Země jako Nepál, Ekvádor, Bolívie nebo Maroko už například podobný zákaz vydaly. Avšak na velmoc se zatím stále jen čeká. Horkým favoritem může být například Čína, která ještě kryptoměny oficiálně nezakázala, ale činí postupné kroky, jež mohou (ale nemusí) skončit úplným zákazem.

Dalším adeptem, který je k nám mnohem blíže, je například Velká Británie. Nasvědčuje tomu i fakt, že v únoru tohoto roku zakázaly britské banky kupovat Bitcoin prostřednictvím kreditních karet. Pokud skutečně k takovému zákazu dojde (je jedno, ze kterého velkého státu), kryptotrh by utrpěl opravdu velkou ránu, stejně jako sebevědomí investorů.

Mějte na paměti

Je jedno jestli se některá z těchto predikcí naplní, nebo ne, stále však platí, že pokud investujete do kryptoměn, musíte být opatrní. V Kryptomagazínu se vám to snažíme připomínat na pravidelné bázi, protože člověk může velmi jednoduše do světa investování a kryptoměn spadnout a může přijít o opravdu mnoho peněz.

Buďte si proto při investování jisti, že používáte pouze peníze, které si můžete dovolit ztratit. Rovněž buďte velmi opatrní při vybírání projektů, protože kryptosvět obsahuje stále více a více podvodů. My vám však držíme palce v tom, abyste si právě vy vybrali ty správné kryptoměny k investici, v čemž vám může pomoci naše stránka trading11.

Závěr

Nikdo z nás neumí předpovídat budoucnost. Tvrdit tedy, že kterákoli z těchto predikcí opravdu i vyjde, je velmi smělé. Nicméně všechny z nich by mohly sloužit minimálně k zamyšlení toho, kam může kryptoměnový svět dojít do konce roku. Která z těchto predikcí se vám zamlouvá a naopak o které si myslíte, že se nemůže stát? Podělte se s námi o vaše názory v sekcí komentáře níže nebo prostřednictvím facebooku.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

YouTube video

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: