Praha – hlavní město kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Praha je domovem vůbec prvního těžebního poolu (Slush pool) první hardwarové peněženky (Trezor), první bitcoinové kavárny (Paralelní Polis) a prvního bitconového prostoru pro spolupráci (Paper Hub). Stane se tak hlavním městem kryptoměn?

Česká republika jako leader

Za hlavní město Bitcoinu v Evropě se považoval na chvíli německý Berlín. V posledních letech se však o tento titul silně uchází Praha. Každý aspekt bitcoinového ekosystému je zastoupen českými společnostmi, ať už se jedná o těžbu, nákup či prodej, skadování, nebo utrácení.

Nejznámějším bitcoinovým obchodem v Praze je Paralelní Polis sídlící na Praze 7, která zahrnuje kavárnu s bitcoiny, kde jediným způsobem, jak zaplatit za kávu či koláč, je Bitcoin nebo Litecoin. O patro výš sídlí Paper Hub, kde mnoho pracovníků sdílí nadšení pro kryptoanarchii.

Praha je tak velmi žhavým kandidátem, stát se hlavním městem kryptoměn.

První  těžební pool

Na Praze 8 se nachází další významná bitcoinová společnost, Braiins, která byla založena v roce 2010. Braiins vyvíjí hardware a software pro těžbu kryptoměn ve sdružené těžbě, tzv. pool. Myšlenka sdružené těžby vznikla v Praze.

V roce 2011 Marek „Slush“ Palatinus založil Slush Pool – první globální těžařský fond Bitcoinu. Dnes Marek provozuje SatoshiLabs, další renomovanou českou společnost se světovým dopadem na ekosystém Bitcoinu.

Tým Braiins převzal v roce 2013 Slush Pool a zvýšil tak svůj podíl na trhu. Přibližně 10 % všech nových bitconů je těženo prostřednictvím globální infrastruktury každým dnem. Braiins se nyní rozšiřuje na zhruba 50 členů a stále se rozrůstá. Nyní pracuje na projektu, který má za cíl masivní dopad na celý bitcoinový ekosystém.

Na kryptonákupy do Prahy

Další pozoruhodnou společností je GeneralBytes, která vyrábí a distribuuje bitcoinové automaty ve více než 60 zemích s podporou více než 120 fiat měn. V Praze tak existují místa, která přijímají platby v kryptoměnách.

Mezi tyto společnosti patří Alza, největší elektronický obchod v České republice a rychle se rozšiřující po celé Evropě. V obchodních domech naleznete kryptomaty, ze kterých si můžete lehce vybrat kryptoměnu do fiat měny.

Praha se tak stala nejlepším místem v Evropě (možná i na celém světě), kde se dají použít decentralizované měny bez hranic a cenzury.

Závěr

Praha se jeví jako výborný kandidát pro hlavní město kryptoměn. Toto prvenství České republice nesmí uniknout.

Co číst dále

[Zprávy] • Trhy dnes prudce propadly během slyšení ohledně Libry • Winklevoss: Bitcoin je víc než digitální zlato • a další novinky dne

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mattczsk

Zbožné přání … bez legislativního rámce se nehneme a co nevidět budeme jen smutně koukat, jak zpátečnická ČNB celý segment vyštve do zemí, které už pochopily.

Reklama: