800 vývojářů Etherea z celého světa se sešlo na Technické univerzitě v Berlíně

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Přibližně 800 vývojářů Etherea se shromáždilo k diskuzi na půdě Technické univerzity v Berlíně. Přijeli debatovat a demonstrovat, jak stavět na druhém nejoblíbenějším blockchainu na světě. Řešili také DAO.

Na Technické univerzitě v Berlíně – 800 vývojářů!

Anastasia Andrianova, zakladatelka a generální ředitelka finančního protokolu založeného na blockchainu Akropolis,  popsala zážitky z konference Dappcon a ETHBerlin slovy:

“Je to jako renesance DAO.”

Decentralizované autonomní organizace (DAO) jsou neslavně známé. V roce 2016 totiž bylo z rané aplikace DAO odcizeno zhruba 60 milionů dolarů. William Mougayar, venture investor a autor The Business Blockchain, řekl, že se dnes DAO vztahuje na všechny druhy ethereových projektů, protože se tento termín používá příliš volně.

“Některé z těchto DAO jsou opravdu jen chytré smlouvy s některými pravidly, která říkají: Pokud ano, tak.” Dodal Mougayar.

Na Technické univerzitě v Berlíně měli vývojáři ETH po dobu tří dnů možnost tato témata prodiskutovat. Bývalá CTO blockchainového startupu Melonport pro spuštění blockchainu, která nyní zastává pozici místopředsedkyně DAO upravujícího protokolu Melon, Jenna Zenk uvedla:

“DAO jsou pro lidi, skupiny, projekty a společnosti novým způsobem, jak se organizovat decentralizovaně, a také velmi transparentně.”

Aragon

Aragon je administrativní platforma umožňující snadno vytvářet a spravovat decentralizované organizace postavené na Ethereu. Poskytuje moduly, které pomáhají DAO získávat finanční prostředky, vytvářet stanovy, spravovat členská a hlasovací práva a řadu dalších akcí, které se týkají sociální správy.

Platforma Argon je základním kamenem rozvoje iniciativy DAO, a také DAO obecně. Alespoň si to myslí bývalý polský partner Ryan Zurrer, který nedávno oznámil zmíněnou novou iniciativu DAO. Uvedl, že právě nyní, po letech poučení a zkušeností, je čas pro výstavbu Decentralizované autonomní organizace. Zmínil také “Aragonský soud”, decentralizovaný nástroj pro řešení sporů, který v současnosti vyvíjí tým Aragon One, jako důležitý aktivátor pro stále funkčnější a škálovatelnější DAO.

Decentralizované finanční (DeFi) aplikace pak podle něj mají také zásadní podíl pro rozvoj využití kryptoměny Ethereum. A jsou klíčem k umožnění nové funkčnosti, dosažené s DAO, včetně správy portfolia. Zenk řekl:

„Existuje mnoho zajímavých a kreativních způsobů, jak si hrát s [DeFi] a DAO. Například DAO může být správcem zajišťovacího fondu. […] Mohli byste mít také DAO, který řídí protokol DeFi. To je dnes případ protokolu Melon.“

Závěr

800 vývojářů Etherea se sešlo k diskuzi, což je skvělé. Je zajímavé, kolik zajímavých věcí se děje okolo vývoje kryptoměnové platformy Ethereum. Tu mimochodem za necelé dva měsíce čeká další fork a zakladatel Vitalik Buterin prohlásil, že na něm mají podíl pouze ostatní vývojáři, on ne, protože chce pro Ethereum decentralizaci.

Co číst dále?

25.08.19 Technická analýza komodity stříbro – Stříbro velmi agresivně roste na ceně, jak dlouho to takhle vydrží?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img