[Polední zprávy] • Tržní kapitalizace Bitcoinu by mohla dosáhnout až 2 bilionů USD • Prohlížeč Brave se spojuje s kryptoburzou Binance • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Na kryptotrzích došlo k určitému zklidnění, Bitcoin sice udržel dosažené zisky, ale už výrazně nerostl a nyní se obchoduje kolem 6 700 USD. Altcoiny nyní také mírně kolísají, aktuálně spíše do červených čísel. Trumpovo prohlášení o balíčku na podporu ekonomiky ve výši 6 bilionů USD trhy nejspíše zaskočilo. Na další vývoj si musíme počkat, sledujte naše aktuální články a TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD a LTC/USD, BTC/USD a tady jsme pro vás připravili přehled dění za včerejšek.

Kryptoměny, kryptotrhy

Bitcoin (BTC), největší kryptoměna na trhu, by v budoucnu mohl přilákat velké množství investorů. Pokud do této oblasti vstoupí byť jen malá část světové ekonomiky, může být reálné dosáhnout tržní kapitalizace 2 bilionů dolarů. V nedávném tweetu vysvětlil výkonný ředitel Binance, Changpeng Zhao, že tato tržní kapitalizace by posunula cenu bitcoinů na 100 000 dolarů.

Skutečnost, že neexistuje způsob, jak vyměnit bitcoiny za Ethereum (a naopak), aniž by bylo potřeba se spolehnout na třetí strany, je podle zakladatele Etherea, Vitalika Buterina, trapná. Na Twitter napsal, že je potřeba mít decentralizovanou burzu bez nutnosti důvěry ve třetí stranu. Buterin chce usnadnit výměnu BTC za ETH, stejně jako obchodování s tokeny ERC-20 pomocí protokolu Uniswap.

IOHK vydala Ouroboros Hydra – protokol mimo řetězec vytvořený týmem IOHK a partnery společnosti z výzkumné laboratoře DLT na univerzitě v Edinburghu. Tým tvořil Hydru pět let. Hydra umožňuje větší škálovatelnost pro síť Cardano a současně zajistí nízkou latenci a minimální ukládání dat na uzel. Hydra také umožní vývojářům vytvářet různé dapps, jako jsou ty, které se zabývají mikroplatbami, hlasováním atd. – vše, co vyžaduje nízké poplatky a okamžitě potvrzené operace.

Na blockchainu BSV se děje spousta anonymních těžeb a nikdo si není zcela jist, odkud hashrate vychází. Nyní anonymní těžaři na síti BSV představují 55 % celkové hashrate sítě. Většina kryptofanoušků chápe, že pokud jedna entita ovládá více než 51 % sítě, je možné provádět dvojí útraty a reorganizovat řetězce. BSV byl vždy obklopen kontroverzí a navíc je znám pro spojení s Craigem Wrightem, který tvrdí, že je Satoshi Nakamoto.

Americký soud uvedl, že jelikož Telegram plánoval prodat své tokeny TON na sekundárních trzích, budou podle Howeyova testu klasifikovány jako neregistrované cenné papíry. Plán na vydávání žetonů Telegramu (Gram) tak nedávno dostal další ránu. Na zvláštní žádost Komise pro cenné papíry (SEC) požádal americký soud komunikační platformu Telegram, aby upustila od procesu vydávání tokenů naplánovaného na příští měsíc.

Kryptoburzy a banky

Kryptoburza OKEx dnes oznámila spuštění „EARN“ – nového konsolidovaného řídicího panelu s přehledem všech nabídek pasivního příjmu na jediném rozhraní.

Internetový prohlížeč Brave spojil své síly s maltskou kryptoburzou Binance a integroval tak funkci obchodování s digitální měnou na své platformě. Díky tomuto partnerství budou nyní uživatelé prohlížeče Brave moci, prostřednictvím Binance, bez problémů obchodovat s digitálními aktivy. A navíc budou moci nakupovat a prodávat krypto aktiva, prohlížet zůstatky aktiv a získávat adresy vkladů, aniž by museli opustit prohlížeč. Podle oficiálního oznámení je nově integrovaný widget k dispozici na nové stránce Brave. To činí Brave jediným prohlížečem, který umožňuje uživatelům funkcionalitu pro nákup a obchodování s kryptoměnou. Aliance umožňuje uživatelům Brave obchodovat mimo jiné s hlavními digitálními měnami včetně BTC, ETH, XRP a LTC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře