[Polední zprávy] • Hackeři z KuCoinu využívají UniSwap pro dump OCEAN a Synthetix, další DeFi mohou následovat • a další články

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin pokračoval v postupném zvyšování hodnoty a dokonce se dnes přiblížil 11 000 USD. Po přidání několika působivých zisků z altcoinů se celková tržní kapitalizace zvýšila o 10 miliard dolarů. Nárůst ceny bitcoinů by mohl opět souviset s událostmi na amerických trzích. Futures kontrakty na S&P 500, Nasdaq Composite a Dow Jones Industrial Average vykazují zisky. Na druhou stranu cena zlata se propadá.

Více se dozvíte v našich TA a v přehledu trhu:

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: NEO/USD a IOTA/USD – Nakupující se snaží, ale mají vyhráno? ETH/USD a LTC/USD – Blíží se finální ukončení poklesu? a BTC/USD – Pumpa z bull flagu za rohem? a přehled trhu zde: BTC + ETH Predikce týdne: Bitcoin za 11 100 a Ethereum 319 USD

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

WEF jmenovalo XRP jako nejrelevantnější kryptoměnu pro centrální bankovnictví

Světové ekonomické fórum (WEF) pohlíží na kryptoměnu společnosti Ripple, XRP, jako na nejrelevantnější kryptoměnu pro rozvíjející se digitální měny centrálních bank (CBDC). Ve zprávě, zveřejněné na začátku tohoto roku, WEF uvádí, že centrální banky a vládní agentury zkoumají potenciál CBDC při řešení celoročních globálních finančních problémů, jako je finanční začlenění a stabilita platebních systémů. Ženevská mezinárodní organizace také jasně rozlišuje mezi CBDC a kryptoměnami. Přestože WEF vytváří jasnou hranici mezi dvěma formami digitálních aktiv, jmenuje XRP jako nejrelevantnější kryptoměnu ve velkoobchodním prostoru CBDC pro mezibankovní platby a vypořádání.

DeFi

UniSwap dosáhl 2 miliard USD v uzamčených prostředcích 

Uniswap se stal prvním protokolem decentralizovaného financování (DeFi), který překročil 2 miliardy USD v celkové uzamčené hodnotě prostředků (TVL). TVL společnosti Uniswap, neboli celková hodnota všech aktiv uložených v protokolu, činí podle trackeru DeFi Pulse nyní 2,03 miliardy USD. Ether (ETH), Tether (USDT) a Wrapped bitcoin (WBTC) jsou podle likvidity první tři tokeny Uniswap. Uniswap dominance je asi 18 %. Decentralizovaný úvěrový protokol MakerDAO není příliš daleko od dosažení 2 miliard USD v TVL. Následuje  DAI stablecoin s vklady 1,95 miliardy USD a Aave s 1,54 miliardami USD v TVL.

Banky, burzy, firmy

Hackeři z KuCoinu využívají UniSwap pro dumpování ceny OCEAN a Synthetix

Hackeři z KuCoinu zahájili masivní dump několika tokenů ERC-20, které nyní mají. Dump tokenů probíhá primárně na decentralizovaném výměnném protokolu Uniswap, což teoreticky znemožňuje jeho zastavení. Odborník na blockchain, Larry Cermak, sledoval transakce ve vlákně svého twitterového účtu. Hackeři začali s OCEAN, převedli 200 000 žetonů do peněženky a poté je vyměnili za ETH přes Uniswap. Celkově dumpnuli 130 000 OCEAN ve 13 částech po 10 000 tokenech. Po zjevné ztrátě likvidity v obchodním páru OCEAN / ETH hackeři krátce pozastavili tento dump, aby pokračovali jinde. Tento vývoj pravděpodobně přispěl k potopení ceny dvojice OCEAN / ETH za cca. dvě hodiny o téměř 13 procent. Krátce nato útočníci přešli k dumpu tokenů Synthetix, kterých měli v držení přes 578 000. To mělo podobný dopad na cenu SNX, která za pouhé dvě hodiny klesla z necelých 5,50 USD na pouhých 4,70 USD. Cermak varuje, že toto schéma se může opakovat i na jiných tokenech.

Ethereum firmy pomáhají hacknuté kryptoburze KuCoin zmrazením fondů z hacku

Téměř okamžitě po hacknutí kryptoburzy KuCoin tým Tetheru oznámil, že zmrazil celkem 33 milionů USD USDT ukradených z burzy. Tether dále zmrazil další 1 milion dolarů v síti Omni a další 1 milion dolarů v síti Tron. V době psaní tohoto článku celkový objem finančních prostředků, odcizených kryptoburze KuCoin, vyskočil na 203 milionů dolarů. Kryptoburza KuCoin poskytla krypto adresy spojené s hackem:

ETH: 0xeb31973e0febf3e3d7058234a5ebbae1ab4b8c23

BTC: 1NRsEQRg5EjmJHbPUX7YADVPcPzCQBkyU7

12FACbewf5Fy9nmeaLQtm6Ugo5WS8g2Hay

1TYyommJW3uhjhcnHhUSuTQFqSBAxBDPV

LTC: LQtFoidy5TmLrPP77MZzgMRffqPsmRfMXE

XRP: r3mZvvHVLPtRWAujzBsAoXqH11jhwQZvzY

BCHSV: 15mC7zKbLyErSKzGRHpy6gyqS7GyRpWjEi

XLM: GBM3PJWNB5VKNOFXCDTTNXPMUNBMYTLAAPYDIIKLHUGMKX7ZGN2FNGFU

USDT: 1NRsEQRg5EjmJHbPUX7YADVPcPzCQBkyU7

TRX: TB3j1gUXaLXXq2bstiSMfjQ9R7Yh9DdDgK

Grayscale kupuje další bitcoiny za 186 mil. USD

Společnost Grayscale rozšířila svůj bitcoinový trust, protože do fondů společnosti Grayscale bylo přidáno 17 100 BTC (koupených za současné ceny), takže investice má hodnotu přibližně 186 milionů USD. Celková spravovaná aktiva (AUM) všech kryptofondů Grayscale Investments dosáhla podle poslední zprávy za týden končící 25. září celkem 5,8 miliardy USD.

Zajímavosti

Amerika schválí dalších 2,4 bilionu USD podpory 

V USA se připravuje nový stimulační balíček v hodnotě přibližně 2,4 bilionu dolarů, který zahrnuje druhé kolo stimulačních podpor pro občany Spojených států. Od podpisu prvního balíčku stimulačních prostředků se rozhovory o další pomoci zastavily. Cílem tohoto nového návrhu je znovu zahájit diskusi o balíčku stimulačních opatření. Je velmi pravděpodobné, že část těchto peněz bude investována do kryptoměn.

Tip: Získejte bonus až 100 USD od kryptoburzy OKEX pro nově zaregistrované obchodníky a podpořte tak i naši práci 🙂 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img