26.09.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Blíží se finální ukončení poklesu?

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak bylo v předešlých analýzách na Bitcoin (BTC), ChainLink a BNB řečeno, tak celý trh s kryptoaktivy zažil po tom posledním pádu vcelku solidní osvěžení. Především ty extrémně přeprodané altcoiny se někdy během 48 hodin vyhouply pomalu i o 50 %. My se dnes budeme věnovat trhům s mincemi Ethereum a Litecoin, kde byla ta snaha o růst obdobná.

Od minulé analýzy tak tyto coiny určitě nic neztratily, ale myslím si, že ani nějak extra moc nezískaly. V podstatě se jedná o korekce toho předešlého pádu, a proto si myslím, že nás ještě jeden finální leg dolů bohužel čeká. Krátkodobě jsem tedy na tyto trhy docela medvěd, ale střednědobě a dlouhodobě rozhodně bullish.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Začneme napřed s Ethereem, kde má struktura trhu z posledních osmi měsíců podobu mohutného falling wedge. Když by se tento pattern uplatnil, tak by to znamenalo příhodný impuls pro ukončení celého korektivního cyklu, který v podstatě trvá od začátku srpna. Každopádně, Ethereum vytvořilo opětovným atakováním S/R levelu 313,52 USD double bottom.

No, vytvořilo… ještě nědošlo k uplatnění, neboť pro potvrzení validnosti dvojitého dna je potřeba překonat vrchol té konkávní struktury (obrácené U), nebo chcete-li převrácené údolí. To znamená překonání S/R levelu 388,94 USD a od toho jsme nyní docela daleko. Agresivní býci ovšem nečekali a stačilo jim, že proběhla pozitivní reakce na supportu i podruhé.

Co se týká čerstvého price action, tak kurz na horní hranu falling wedge útočil, ale průraz se prozatím evidentně nepodařil. Hrana funguje jako rezistence a osobně se přikláním k tomu, že s cenou půjdeme ještě dolů. Kdyby se breakout ale prosadil, tak je následně výhodné počkat na throwback s retestem. Mně osobně se jeví jako nejzajímavější cenové hladiny ty na S/R levelech 289 USD – 278 USD.

Na druhou stranu jsou to úrovně již pod střednědobou uptrendovou trendovkou, ale řekl bych, že když se kurz dostane pod ni pouze krátkodobě a následně dojde k rychlému vytažení kurzu zpátky, tak to vlastně není vůbec problém. Je ovšem pravda, že to může vzbuzovat obavy a teoreticky to může způsobit markantní nárůst výprodejů.

Indikátory

Na RSI je na první pohled poznat, že v přeprodaných hodnotách je anomálie v podobě býčí divergence. Když je to v extrémních hodnotách indikátoru, tak to má hned větší váhu a tady se to akorát uplatnilo. Avšak kurz ztratil momentum hodně rychle, neboť vrchol je pouze na 57 bodech. Bez průrazu té stěny wedge ani jít výš nemůžeme. Co se týče MACD, tak na histogramu indikátoru byla taktéž býčí divergence.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na Litecoinu je ta situace standardně o něco horší. Zde nemůže být o double bottom vůbec řeč, neboť se přesvědčivě překonalo low z počátku září a nejbližší dno tak máme na S/R levelu 41,61 USD. Níž se kurz Litecoinu už nedostal a nám se tak rýsuje taky falling wedge, ale mnohem menší, než je tomu na trhu s předcházející mincí.

I zde se mi nezdá, že by horní stěna wedge měla padnout a tak kalkuluji s tím, že dojde k jednomu „legu“ dolů. Největší ideál by byl propad po 39,85 USD, což se mi z historické price action jeví jako jedna z nejsilnějších podpor. Je to v podstatě i úplný závěr toho falling wedge.

Nicméně trápí mě tu fakt, že kurz propadl pod tu střednědobou uptrendovou čáru. Už jsme pod ní docela dlouho, a jestli mám pravdu, tak ještě dost dlouho pod ní budeme. Všimněte si, jak se po pullbacku a retestu proražené trendovky kurz vyvíjel. Z něčeho podobného mám právě obavu i na trhu s Ethereem.

Indikátory

Na RSI sice býčí divergence nebyla, ale i tak kurz pumpnul vcelku agresivně. Bodový vrchol je na 61,5, což rovněž není nic moc. V nynějších chvílích nám to akorát musí připomínat korekci předešlého pádu.

Závěr

Nemůžu si pomoci, ale já na altech ještě jeden výraznější dump očekávám. Můžu se mýlit? Samozřejmě. Už jsem viděl dost grafů, které počítají s tím, že jsme našli dno. Pokud ale vycházím hlavně z vyšších časových rámců, tak bych ještě krátkodobě bullish vůbec nebyl.

Každopádně uznávám, že jsem některé altcoiny podcenil a až takové pumpy jsem nečekal. To ale není zrovna případ LTC a ETH, kde je odraz o více jak 12 % takový standard a nikoho to asi úplně nenadchne. Jak jste sami z dnešní analýzy mohli postřehnout, tak i nižší TF, jako je 4H, zrovna na otočku nevypadá.

Dovolím si ještě malou radu všem těm, kteří rádi sledují grafy. Nedělejte stejnou chybu jako já, kterou jsem dělal strašně dlouho – sledoval jsem hlavně nižší časové rámce (4H, 1H a 15m) a týdenní a měsíční jsem naprosto ignoroval. Občas jsem shlédnul akorát tu denní. Naopak byste měli vyšším časovým rámcům věnovat mnohem větší pozornost.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře