25.09.20 Technická analýza BTC/USD – Nakupující to nevzdávají, bude to ale stačit?

4.5
(10)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak vás zdravím u další analýzy na Bitcoin (BTC), kterou bych chtěl samozřejmě navazovat na tu ze středy. Jak jsem upozorňoval, tak došlo ještě k jednomu dropu, ale nebyl už tak významný, jak jsem předpokládal. Býci zkrátka využili té dané situace a alespoň na krátkou dobu se jim cenu povedlo trochu pumpnout.

Skoro bych až řekl, že si ten odraz vyžádaly hlavně altcoiny. Respektive, na některých altech byla silná přeprodanost trhu i na denních časových rámcích. Tudíž ten tlak na korekci předešlého poklesu byl ze všech stran znát. Považuji to ovšem za jakousi automatickou reakci, se kterou jsem do jisté míry kalkuloval.

Překvapilo mě pouze to, že některé přeprodané alty udělaly během relativně krátké doby solidní pumpu. Já to osobně ale považuji za bull trap, díky kterému se spousta lidí možná dostane do pasti. Byl bych tedy dost opatrný a nenechal se tak snadno těmito pumpami zlákat. Musíme především sledovat to, co dělá Bitcoin, u kterého je racionální počítat alespoň s retestem supportu u S/R levelu 9 934 USD.

Aktuální situace na týdenní TF BTC/USD

Aby celá analýza „nesmrděla“ pouze konfirmačním biasem, tak musím ukázat, že týdenní graf vypadá vcelku solidně, ale má to jeden háček. Z grafu můžeme konstatovat, že 20týdenní klouzavý průměr zafungoval spolehlivě jako support, což je rozhodně pozitivní. A i kdyby došlo ještě k propadu těch cca 10 000 USD, tak by to nevadilo.

Aby kurz klouzavým průměrem prošel, tak by musel být propad mnohem hlubší. Zároveň můžeme počítat jako s podporou i se spodní hranou regresního pásma. Navíc má trh jednoznačně podobu bull flagu. Pokud toho býci využijí, tak z toho může vzejít pumpa, která definitivně prorazit vrchol z minulého roku.

Indikátory

A teď se dostáváme k tomu háčku – na MACD je bearish cross, což může být mohutný problém. Pár falešných bearish crossů jsme za poslední tři roky sice měli, ale pokud to falešné není, tak počítejte s dropem klidně po těch 5 000 USD. Minimálně bych to nepodceňoval.

Osobně bych považoval za potvrzení tohoto prodejního signálu, když by se kurz vrátil zpátky pod tu čerchovanou trendovku. Tedy asi pokles pod 8 880 USD. Na Stoch RSI se naopak schyluje k bullish crossu a křivka RSI je v těsné blízkosti rezistenční trendovky.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Nyní se podíváme na trh z pohledu 4H časového rámce, kde jsme se vzhledem k tomu odrazu dostaly až po cenu 10 800 USD. Čekal jsem, že otestujeme S/R level 10 500 USD a pak zase negativní momentum opanuje situaci. Přiznám se, že v těchto chvílích není zcela jasné, jestli se vývoj hned vydá otestovat rezistenci na 11 200 USD nebo supportu na těch 9 934 USD.

Mně dává větší logiku otestování supportu, ale nelze popřít, že je tu šance na atakování zmiňované rezistence. I kdyby Bitcoin znova odpor otestoval, tak nevěřím, že to bude mít tak brzo dostatečnou sílu na průraz. Jak jsem vlastně zmiňoval v dřívější analýze na BTC, tak bych to krátkodobě viděl na konsolidaci v tom modrém konsolidačním pásmu. A až teprve potom se uvidí, kam se v závěru s kurzem půjde.

Indikátory

Na RSI indikátoru byla anomálie v podobě býčí divergence. Nebyla nijak velká a dokonce ani ne v přeprodané oblasti, ale i tak toho nakupující evidentně využili. Jsem překvapený, že kupodivu došlo k uplatnění a v docela nezanedbatelném měřítku. Co se týče vrcholu hodnot, taky ty jsou zatím na necelých 60 bodech. Křivka se tedy nedostala ani k těm 70 bodům, prozatím.

Závěr

Jak neustále opakuji, tak Bitcoin balancuje nad propastí a proto může působit, že je v grafu dost protichůdných informací. A to jsem ještě dnes nezmínil ten neuzavřený CME gap, který dole pořád straší. Vyplní se? Nevyplní se? Pumpne Bitcoin ještě předtím z bull flagu a udělá tak důležitý krok?

Já jsem ze střednědobého hlediska rozhodně bullish a myslím si, že bychom nemuseli už pod 8 880 USD padnout, ale když by se to stalo, tak mi to nevadí, protože jsem na to připravený. Technická analýza neumí věštit budoucnost a proto je potřeba počítat s vícero možnými scénáři. Nezapomínejte na to.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře