28.09.20 Technická analýza BTC/USD – Pumpa z bull flagu za rohem?

3.8
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Máme tu nový týden a Bitcoin (BTC) nám od páteční analýzy o něco zase postoupil. A přitom to asi na 24 hodin vypadalo, že tomu došlo úplně momentum. Bitcoin chytil druhý dech a myslím si, že teď je vysoká pravděpodobnost na to, že atakujeme rezistenci na 11 200 USD. Dávalo by to smysl už jen z titulu, že máme na weekly TF velký bull flag.

V dnešní analýze se každopádně podíváme rovnou na tři časové rámce, abychom mnohem lépe chápali, co se vlastně na trhu děje. Vypadá to docela nadějně a Bitcoin by vůbec nemusel jít pod těch 9 934 USD. Respektive, ta šance na krátké „škrtnutí“ tam je veliká. Nemyslím si už ale, že je nutné klesnout níže.

Na jednu stranu je to škoda, protože pokles pod 8 880 USD vůbec nijak nevadí a naopak se to jeví jako příležitost k nákupu. Na stranu druhou je šance již tenhle rok překonat maximum z minulého roku a tím definitivně potvrdit býčí trend. Pokud se to ovšem nepovede tenhle rok, tak si holt asi budeme muset počkat na přelom 2021/2022.

Aktuální situace na týdenní TF BTC/USD

Napřed znova zkontrolujeme týdenní graf, kde máme evidentní jistotu v tom, že 20týdenní klouzavý průměr kurz prostě nepustil níže. Díky tomu se svíce za minulý týden zavřela jako pin bar, což osobně vnímám pozitivně. Nesmíme zapomínat, že i spodní hranice regresního pásma fungovala jako support.

Vzhledem k tomu, že je v grafu jednoznačný bull flag, tak se akorát očekává otestování horní hrany útvaru. Co se týče objemů, tak ty dle klouzavého průměru mírně klesají po dobu tvoření bull flagu. Máme tedy potvrzeno, že tam ten pattern asi opravdu je.

Indikátory

K RSI nemám asi moc co říci, ale na MACD samozřejmě pořád straší ten bearish cross. Bohužel za poslední tři roky znamenal bearish cross pokaždé výplach a nikdy se z toho nevyklubal falešný signál. I když na to trh zatím vůbec nezareagoval, tak bych to ani trochu nepodceňoval.

Pokud se ovšem ukáže, že je to falešný medvědí signál, tak je to naopak významný bullish signál. Nicméně, na to si ještě musíme počkat. Co se týče Stoch RSI, tak zde je na oplátku bullish cross. Indikátor MACD má ale v tomto ohledu větší váhu, protože není tak volatilní.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Na hodinovém grafu bych chtěl názorně ukázat, že ta cesta nahoru nebyla úplně tak jasná. Kolem cenové úrovně cca 10 800 USD měli nakupující docela nemalý problém s tím prorazit výš. Osobně jsem byl docela překvapený, než jsem si uvědomil, že je tu Fibonacciho hladina 0,618. Vlastně to jakési opodstatnění má.

Každopádně, bylo tu pár neúspěšných pokusů o průraz, které nevypadaly hezky. A hlavně se tu vytvořil takový kvazi-býčí praporek, který tomu zrovna moc nepomohl. Když se cena posléze krapet vylila, tak se mohlo zdát, že výš nepůjdeme. Býci se ale brzy chopili iniciativy a dostali kurz až k S/R levelu 10 900 USD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafu jsem znázornil možnost budoucího vývoje kurzu. Jsme už velmi blízko rezistence 11 200 USD, která se protíná s horní stěnou toho bull flagu, který na tomto TF vypadá jako obyčejný trendový kanál. Technicky dává určitě smysl tyhle rezistence minimálně otestovat. Ale už si nemyslím, že bude tak snadné prorazit.

Zjednodušeně řečeno kalkuluji s tím, že dojde ještě k jednom retestu supportu 9 934 USD, kde může trh nabrat silné momentum. Hodně by to následně pomohlo při pokusu o průraz z bull flagu. Plus bychom to měli možnost vytvoření double bottom, což by nalákalo spoustu nakupujících vstoupit do trhu.

Nicméně, klidně se může stát, že kurz prorazí hned na první dobrou. Všechny by to asi dost překvapilo, ale já bych z toho čuchal zase nějaký podraz. Podraz, ze kterého by pak vyústil třeba neúspěch v podobě neschopnosti překonat swing high (roční maximum) z minulého roku.

Indikátory

Jakmile se hodnoty RSI přiblíží k 70 bodům, tak nám to asi i vychází na to atakování rezistencí. Tudíž tu budeme mít rovnou tři významné odpory na 4H časovém rámci. Co se týče MACD, tak na histogramu je medvědí divergence.

Závěr

Teď má nepochybně strašně moc lidí vnitřní dilema, zda to risknout a vstoupit do trhu nyní nebo raději ještě chvíli počkat. Tohle rozhodování není vůbec jednoduché, neboť ze špatného rozhodnutí vyplyne ztráta kapitálu. Nebo dojde ke ztrátě obětované příležitosti.

Vždy tam holt to riziko bude. Já se osobně držím toho, že alespoň těch cca 10 000 USD otestujeme, protože mi to dává tak nějak logiku. A hlavně nesmíme zapomínat na ten medvědí signál na týdenní MACD. Zas tak extrémně bullish to prostě není, aby se nutně vyplatilo být agresivní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Hodnocení článku :
     

navíc kdybys na to celé koukl z větší “dálky” a podle EW.. pořád je reálné vyplnit gap spikem na 9k.. samozřejmě rozhodne panika při výplachu na akciích…ale kdo je v pozicích,bude je moct zajistit už v zisku před případným výplachem .. 🙂
a ještě bude zajimave zavření mesiční svíčky,s kterou končí i kvartál,takže hodně podstatné a ke všemu ve středu.. no myslím,že se nebudeme nudit 😀

Poslední editace 3 let před přes Martin
Martin

cca 11200 mi taky vychází cca 0,618 toho propadu z 12,5 na 9,9…

whistleblower

Ještě se na 1D přesvědčivě přehoupnout pres 53% level na RSI (historicky zásadní rezistence, popř. support), a vetšina indikátorů bude nachvilku dávat šanci k růstu. Alespoň na ten double top. 😉

ryban.mark
Hodnocení článku :
     

Dobre postrehy. A malokdo si to uvedomuje. Taka prinajmensom dilemma alebo trilemma :-))
Ja vidim este jeden scenar. ten prvy tu bol spomenuty. BTC okolo 10 000 +- do 200 USD.
A potom este mozeme pocitaj s variantou 10 100 az necelych 10 300…

Kazdopadne sledovat uroven 10 300 az 11 000, pripadne urovne do 11 200 alebo nizsie ako 10 100 budu velmi zajimave…
To by sme mali…

A co rozbor ETH? Pozrieme sa este pod 335 cca alebo mozeme ist aj pod 310?
A prekoname uz dolezitu rezistenciu medzi 400 az 420?

spot_img