[Polední zprávy] • Bitcoin dosáhl 10 000 USD, ale neudržel se • Bank of England předpovídá nejhorší recesi za posledních 300 let • a další novinky

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin vzrostl téměř o 7 % za 24 hodin na 10 071 USD, přičemž většina z těchto zisků byla dosažena za posledních 12 hodin. Cena se pohybovala na obou stranách prahu 10 000 USD. Toto rally znamená, že investoři, kteří si na začátku roku zakoupili bitcoiny, by nyní vydělali téměř 40 % na své investici. K nárůstu dochází po masivním výprodeji na kryptotrzích v březnu, kdy hospodářský propad způsobený pandemií COVID-19 narušil tradiční i alternativní finanční trhy. Do halvingu zbývá pár dní, zajímavé je, že tentokrát altcoiny nerostou tak rychle. Připravujeme článek na toto téma, sledujte naše nejčerstvější novinky.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD, S&P500 a NASDAQDále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.  

Kryptoměny

Komunita Free TON, nezávislá skupina vývojářů softwaru, validátorů a uživatelů, spustila 7. května iniciativu „Free TON Blockchain“. Blockchain je založen na Telegram Open Network, blockchain původně vytvořený pro aplikaci Messenger Telegram. Komunita TON již dříve prohlásila, že síť uvolní, a to navzdory dlouhodobému právnímu sporu Telegramu s Komisí pro cenné papíry a burzou Spojených států a neustálému úsilí regulátorů blokovat spuštění sítě. Podle oznámení sdíleného TON Labs bude spuštěna iniciativa Free TON Blockchain spolu s bezplatnými tokeny „TON“, které budou distribuovány uživatelům.

Kryptoburzy, banky

Bank of England předpovídá, že koronavirus způsobí nejhorší pokles britské ekonomiky za posledních 300 let. Instituce také varuje, že věřitelé by mohli vidět ztráty až 100 miliard dolarů způsobené nesplácením. Předpovědi jsou založeny na současných omezeních pohybu, která byla v červnu uvolněna. Guvernér Bank of England Andrew Bailey věří, že i po zrušení opatření budou spotřebitelé pravděpodobně zůstávat opatrní a k oživení ekonomiky povede dlouhá cesta.

Tým poskytovatelů platebních služeb Simplex oznámil, že se rozhodl zrušit všechny kontroly KYC (know your customer) pro uživatele, jejichž transakce nepřesahují 150 USD. Simplex zavedl toto opatření ke zlepšení procesu rozšíření kryptoměn mezi nové uživatele. Všechny platformy, využívající řešení Simplex pro zpracování fiat měn, mohou tuto nabídku využít. Nově představené funkce Simplexu zahrnují 40 fiat měn a 20 kryptoměn.

Blockchain, technologie

Vietnamská banka HDBank je nejnovější finanční institucí, která se připojila k síti Contour s cílem zefektivnit vydávání akreditivů pomocí blockchainu a inteligentních smluv. Contour je obchodní blockchainová platforma postavená na technice R3 Corda a navržená k zefektivnění procesů vypořádání transakcí. Koncem ledna 2020 došlo k rebrandingu od společnosti Voltron.

Soukromé právní záležitosti desítek největších světových hudebních a filmových hvězd – mezi nimi Lady Gaga, Elton John, Robert DeNiro a Madonna – jsou vystaveny riziku kvůli ransomware útoku na významnou newyorskou advokátní kancelář. Grubman Shire Meiselas & Sacks byl údajně zasažen ransomwarem REvil (známým také jako Sodinokibi), přičemž útočníci hrozí uvolněním až 756 GB ukradených dat v devíti sériích. Ukradená data zahrnují důvěrné smlouvy, telefonní čísla, e-mailové adresy, osobní korespondenci, dohody o mlčenlivosti a další. Není známo, jaké je požadované výkupné, nicméně je požadováno zaplacení v bitcoinech.

Pořadatel zrušené kryptologie Massive Adoption, která se pyšnila potenciálním publikem 1 500 účastníků, je žalován kvůli obvinění, že vracení vstupného je příliš pomalé. Akce musela být zrušena, tak jako mnoho jiných podobných akcí, kvůli probíhající pandemii koronaviru.

Pokud jste dočetli až sem, můžete podpořit vydávání dalších zpráv například využitím našich linků na registraci na prověřených kryptoburzách Binance nebo BitFinex.  

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Teddd

Jen pro info, psali z coinmate, že budou koncem května opět možné vklady v € zatím aa v CZK nejspíš o trochu déle…

“Dear Coinmates,

We’re back today with some good news!

At the end of May, or possibly the beginning of June, we’re planning on re-introducing EUR deposits and withdrawals. We just need to sit down with our banking partner to fine-tune the automated payment process. As you can imagine, putting something like this in place requires rigorous testing. For that reason, we’re expecting to have everything ready to roll out in approximately three weeks.

Some of you might be wondering about CZK deposit and withdrawal options. We’ve been hard at work on that since day one but unfortunately the regulatory environment is quite complicated at the moment and the COVID-19 situation is not making it any simpler. We are working on a solution to bring this functionality back to you but in contrast to EUR processing, this seems to be a rather long-term endeavour.

Stay tuned for more news to come, as we’ll be announcing the new EUR deposit and withdrawal options soon.

Thank you for your support.”

spot_img