[Polední zprávy] • Ark Invest tvrdí, že BTC dosáhne kapitalizace 5 bil. USD • Analytik: Bitcoin bude mít další bull run v závěru roku • a další články

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoinový trh prošel minulý týden silnou korekcí na 10 400 USD. Přední kryptoměna se aktuálně obchoduje za cca 10 700 USD. Posun BTC výše přichází v době trvající série medvědích zpravodajských událostí, které zahrnují hack KuCoinu ve výši 280 milionů dolarů, žalobu amerického CFTC proti BitMEXu a jeho zakladatelům a přidaly se určité obavy ze zprávy, že americký prezident Trump se nakazil koronavirem. Odolnost BTC tváří v tvář těmto třem zpravodajským událostem (tvrdí analytici) ukazuje sílu makro BTC uptrendu. Akciové trhy oproti tomu se v pátek propadly, po tweetu prezidenta Trumpa, ve kterém oznámil, že je pozitivní na COVID-19.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: ETH/USD a LTC/USD – Přichází ten avizovaný „leg“ dolů?, Zlato a stříbro – Ukončení korekce v nedohlednu?, BTC/USD – Dává smysl pokles na 8 880 USD? a přehled trhu tady: BTC + ETH – Býčí trh, co brání v růstu?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Ark Invest, která odhadla vzestup Tesly, nyní tvrdí, že BTC dosáhne kapitalizace 5 bil. USD

Ve zveřejněné komplexní zprávě vidí newyorská investiční společnost ARK Invest v příštích několika letech obrovský růstový potenciál bitcoinů, a to navzdory již tak působivému běhu, který se vzpíral očekávání. “Naše analýza naznačuje, že Bitcoin je na počátku své cesty a má značný potenciál zhodnocení… Více si přečtěte v našem samostatném článku na toto téma – ZDE.

Historie ukazuje, že Bitcoin bude mít další bull run v závěru roku

Ačkoli ani jedna z historických rekordních úrovní dosud nebyla dosažena, analytik CryptoWolf poznamenává, že to může být způsobeno tím, že BTC je aktuálně uvězněn v akumulační fázi. Domnívá se, že to do konce roku 2020 vyústí v zásadní průlom, protože se tak vždy v historii stalo, a dokládá to grafem.

Bitcoin je atraktivní možností v Egyptě

Se zhoršující se nezaměstnaností se investice, obchodování a těžba kryptoměn staly mezi Egypťany populární jako zdroj příjmů. Jak uvádí AL-Monitor, zájem o bitcoiny a kryptoměny v Egyptě explodoval. To platí zejména u mladších jedinců. Expert na těžbu a obchodování s bitcoiny, Muhammad Abd el-Baseer, naznačil, že prudký nárůst těžby bitcoinů v regionu je pravděpodobný v důsledku rychlého přechodu od tradičních kariérních postupů v kanceláři k zákazům, vycházejících z pandemie a online práci. To vedlo k tomu, že Egypťané hledají příležitosti, jak online investovat svůj volný čas.

Balancer a REN zalistovány na Coinbase Pro

Coinbase oznámila na svém blogu, že od 1. října zalistovává kryptoměny Balancer a REN.  Podpora BAL a REN bude k dispozici ve všech podporovaných jurisdikcích společnosti Coinbase, s výjimkou státu New York a Velké Británie. Převody jsou nyní otevřené.

DeFi

DeFi trh nyní většinou v červených číslech

V posledním týdnu zažil trh s kryptoměnami několik velkých vzestupů a pádů, což způsobilo prudký nárůst volatility mnoha kryptoměn. Přestože většina top-ten kryptoměn podle tržní kapitalizace je v posledním týdnu buď plochá, nebo se obchoduje zeleně, většina hlavních mincí DeFi utrpěla v tomto časovém úseku ztráty. Podle údajů z CoinGecko je osm z deseti nejlepších mincí DeFi podle tržní kapitalizace za posledních 7 dní v červené barvě. Z nich byly nejhůře zasaženy Uniswap (UNI), Yearn Finance (YFI) a UMA, které za posledních 7 dní ztratily 23,5 %, 37,5 % a 31,9 %.

Regulace, CBDC

Estonská centrální banka začíná s vývojem CBDC

Eesti Pank uzavřela partnerství s technologickými společnostmi SW7 Group a Guardtime a společně s nimi spouští výzkumný projekt. Jeho cílem je zjistit, zda na blockchainovém řešení bezklíčové infrastruktury podpisu (KSI) lze spustit program virtuální měny. Estonsko již pro své služby e-governmentu používá technologii blockchain KSI. Projekt banky se rovněž zaměří na nová platební řešení.

Thajská centrální banka vydala státní dluhopisy na blockchainu

Thajská banka spustila první platformu pro vydávání vládních spořicích dluhopisů, založenou na blockchainu, která využívá blockchainovou technologii IBM. Podle oficiálního oznámení IBM z 5. října 2020 do dvou týdnů od uvedení na trh centrální banka prodala spořicí dluhopisy v hodnotě více než 1,6 miliardy USD. Použití technologie blockchain údajně zkrátilo dobu emise dluhopisů z 15 dní na pouhé dva dny. Zvýšená účinnost procesu také snížila provozní náklady a nadbytečné ověřování dokumentů zapojených do emise dluhopisů. Společnost IBM spolu s centrální bankou spolupracovala dále se sedmi dalšími institucemi, včetně úřadu pro správu veřejného dluhu, Thailand Securities Depository Co., Thai Bond Market Association a čtyřmi dalšími bankami.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: