[Polední zprávy] • Poloniex zalistuje TRON • Kanada vydává druhý stablecoin • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za tento víkend, pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin předvádí boj o psychologickou hranici 9 000 USD. Zatímco ještě včera a brzy ráno to vypadalo nadějně a cena se opět dostala nad tuto hranici, v době psaní článku došlo k dalšímu poklesu a nyní je cena znovu pod ní. Aktuálně se pohybuje kolem 8 700 USD. Altcoiny také spíše klesají a trh je tak zas v červených číslech. Naše aktuální analýzy najdete zde: ZIL/BTC, Ethereum Classic, Komodo a Aurora a EOS/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Regulace

Kanada vydává už druhý státní stablecoin, CUSD

Kanada vydala už svůj druhý státní stablecoin. Nová kryptoměna bez volatility se nazývá CUSD a na rozdíl od svého předchůdce CADT je vázána na USD. Kanada vydala první státní stablecoin CADT, zajištěný kanadským dolarem už k 1. červenci, u příležitosti státního svátku. Stablecoin byl vyvinut společností BVCI (Blockchain Venture Capital Inc.).

37 firem je už zapojeno do používání Ripple

XRP nyní využívá celkem 37 společností, buď jako způsob přijímání plateb, nebo k posílení mezinárodních převodů peněz. Přestože Ripple nezveřejnil seznam těchto společností, The Daily Hodl identifikoval 19 ze 24, které používají ODL. Nejnovějším přírůstkem je Interbank, která odhalila své plány začít používat XRP na konferenci Ripple.

Coinbase: EOS má problémy s rychlostí transakcí kvůli airdropu

Podle Coinbase je nyní síť EOS přetížená. Airdrop zjevně zabírá téměř veškerou kapacitu, což představuje 95% transakcí. Coinbase se potýká s nedostatkem CPU pro transakce EOS. „Coinbase neměla dostatek volných CPU, aby mohla úspěšně zpracovat transakce EOS“ uvedla burza.

Poloniex zalistuje TRON ke 12. 11.

TRON (TRX), jeden z největších altcoinů, bude zalistován na kryptoburze Poloniex ke dni 12. listopadu. Zpráva přichází poté, co byla burza nedávno prodána novým majitelům, kteří jsou údajně připraveni zvýšit zapojení Asie.

MasterCard oznamuje vlastní fintech platformu pro region Asie / Paficik

Společnost Mastercard oznámila svou novou platformu s názvem „FinTech Express“ na singapurském festivalu FinTech. Platforma bude zatím jen pro region Asie / Pacifik. Tato platforma má urychlit způsob, jakým společnost Mastercard chce dostat „na palubu své globální platformy“ FinTech firmy.

Bitcoin na první straně čínských celostátních novin

Dnes ráno se Bitcoin objevil na titulní straně čínských státních novin. Zpráva o tom se objevila jako první na Twitteru. Pondělní vydání oficiální státní publikace Čínské lidové republiky Xinhua obsahovalo článek s názvem „Bitcoin: první úspěšná aplikace technologie blockchain“. Nicméně článek obsahuje i kritiku Bitcoinu, který „na rozdíl od státní měny není podporován státními právními předpisy“.

Co číst dál?

Netradiční pohled na zlato, Bitcoin a ekologii

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: