[Polední zprávy] • Bank of America zavřela účet top klientovi • Ve světě je více než 6 000 bankomatů na kryptoměny • a další novinky

0
novinky, události, zprávy
Zdroj: Pixabay.com

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý víkend. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Během víkendu nedošlo na kryptotrzích k žádnému výraznějšímu pohybu. Bitcoin zatím udržel hranici 8 500 USD a kolísá okolo této ceny. Dominance BTC je stále na 65,9 %. Altcoiny se pohybují také spíše horizontálně, jen Tezos a Maker si připsaly výraznější zisk kolem 5%. Naše aktuální analýzy najdete zde: XRP/USD, Wanchain/USD, ADA/BTC a NEO/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Technologie / Mining

Regulace

Vývojář: Testnet kryptoměny Libra funguje dobře

Během několika posledních měsíců měl gigant sociálních médií těžké období kvůli jednání s globálními regulačními úřady. To však Facebook neodradilo od dalšího výzvoje jeho  kryptoprojektu Libra. Minulý týden vydala asociace Libra aktualizaci pro vývojáře. V blogovém příspěvku vývojář sdružení Libra Michael Engle uvedl, že od resetování testovací sítě v září již bylo zaregistrováno více než 51 000 transakcí. Vývojáři zatím provedli na testovací síti test 34 projektů. Asociace Libra dále zavedla pro účely testování „předběžnou síť.“ Předsíť není nic jiného než replika skutečné sítě. V současné době má předběžná síť v provozu 7 uzlů a dalších 14 uzlů je v procesu vývoje.

Venezuela bude vyplácet vánoční bonusy v Petru

Venezuelský prezident Nicholas Maduro oznámil, že vánoční bonus důchodců v zemi bude vyplacen v národní kryptoměně Petro. Venezuela poslední dobou velmi podporuje co nejširší přijetí Petra v zemi a to všemi možnými způsoby. Pokud se to povede prosadit i takto kontroverzními metodami, bude zajímavé sledovat, jak to bude fungovat v praxi, protože zatím v žádné zemi není tak velká míra přijetí kryptoměny, aby se dalo otestovat, zda opravdu je nějaká kryptoměna schopná plně nahradit stávající fiat systém.

Ve světě je nyní více než 6 000 bankomatů na kryptoměny

Na celém světě je nyní k dispozici více než 6 000 bankomatů na kryptoměny. Podle údajů zkompilovaných společností CoinATMRadar bylo do 17. listopadu celosvětově nainstalováno 6 003 bankomatů na kryptoměny. Spojené státy stále vedou v počtu bitcoinových bankomatů, kde je nainstalováno více než 3 900 těchto strojů. Kanada je druhá s počtem 653, následovaná Velkou Británií s 272 krypto ATM.

Bank of America uzavřela účet top klientovi, spekuluje se, že kvůli kryptoinvesticím

V dalším případě, který by mohl poukazovat na nechuť hlavního bankovního systému ke kryptoměnám, vyhodila Bank of America, nadnárodní investiční banka, jednoho ze svých nejstarších zákazníků, top venture kapitalistu Roelofa Botha, který byl zákazníkem této banky 20 let. Banka neuvedla konkrétní důvod, ale spekuluje se, že to bylo kvůli kryptoměnovým transakcím.

Americký prezidentský kandidát Young má detailní plán pro kryptoměny

Andrew Yang, jeden z kandidátů, kteří se chtějí v prezidentských volbách roku 2020 ujmout úřadu prezidenta USA, podrobně popsal svůj plán zavést v zemi předpisy pro kryptoměny. V příspěvku na blogu, zveřejněném koncem minulého týdne, Yang uvedl, že kryptoměny zaznamenávají velkou míru podvodů kvůli nedostatečné regulaci a USA musí mít náskok  před technologickými společnostmi a dalšími zeměmi ve světě. Velké technologické společnosti „shromáždily příliš mnoho moci, z velké části profitovaly z našich osobních údajů a nízké odpovědnosti – dosáhli jsme bodu, ve kterém musí vláda intervenovat,“ řekl Yang.

Co číst dále?

Lightning Network – Co to je, jak funguje a co přinese kryptoměnám?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře