Počet transakcí kryptoměny Monero na novém ATH

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

Kryptoměna Monero (XMR), jejíž hlavní devizou je ochrana soukromí a anonymita, dosáhla nového milníku. Počet transakcí v její síti dosáhl nového historického maxima a během jediného dne bylo zpracováno více než 15 000 transakcí.

Podle dat z webu BitInfoCharts blockchain Monera většinou nepřekročí 10 000 transakcí za den a minulé ATH jsme zažili v lednu 2018, kdy i cena Monera se pohybovala na svých nejvyšších hodnotách kolem 400 USD.

XMR transakce
Počet transakcí v síti Monero

Kde hledat příčiny tohoto růstu?

Zdá se, že toto transakční ATH souvisí se spuštěním nové gambling platformy, která umožňuje uživatelům se svými XMR mincemi hazardovat a zároveň podpořit vývojářský tým této virtuální měny.

Herní platforma nazvaná Minko byla spuštěna minulý měsíc během oslav pátého výročí XMR a vývojáři, kteří za ní stojí, informovali, že všechny zisky, kterých se podaří během prvního měsíce dosáhnout, budou věnovány na hlavní dárcovský Monero fond. Ve svém oznámení uvedli:

„Chceme dlouhodobě přispívat k rozvoji virtuální měny Monero a definovat tu nejlepší možnou cestu kupředu.“

Zajímavé je, že cena Monera na zvýšený objem transakcí nijak výrazně nereaguje. Podle údajů z kmcap.eu se cena této kryptoměny (v době psaní článku) pohybuje kolem 66,2 dolaru a během posledních 24 hodin vzrostla o cca 4 procenta. To je sice pozitivní, ale vypadá to, že dosavadní dnešní pozitivní výsledky kryptoměn spíše souvisejí s obecně pozitivní náladou, která na trhu panuje a jež je patrně způsobena institucionálními investory a Facebookem, kteří projevují zájem o kryptoměnový průmysl. Pro úplnost připomínám, že Bitcoin, vlajková loď kryptoměn, se v současné době obchoduje za více než 5800 $ a za poslední den si připsal více než 5,5 procenta.

Mohlo by vás zajímat: Znáte ty nejlepší Monero (XMR) peněženky?

Mnohá vylepšení pro Monero

Nová herní platforma Minko je schopna prosperovat na blockchainu Monera hlavně díky modernizacím, ke kterým došlo na konci loňského roku. Ty vedly mimo jiné i ke snížení transakčních poplatků XMR o více než 90 %. Upgrade, realizovaný prostřednictvím hard forku, byl tak úspěšný, že i mnohé kryptoměnové směnárny snížily withdrawal fees u této kryptoměny.

Pokud byste měli zájem Minko vyzkoušet, tak zde je odkaz: https://minko.to

O tom, jak lze kryptoměnu Monero zneužít, jsme psali v tomto článku: Odvrácená strana kryptoměn aneb výkupné za únos zaplaťte v Moneru

Závěr

Stojí za povšimnutí, že Monero měna je stále populárnější a všeobecně přijímána, a to nejen na tržištích internetového dark webu. Ale je pravda, že právě díky své anonymitě a ochraně soukromí se jí na těchto marketech velmi slušně daří. Kupříkladu na nedávno zavřeném tržišti Dream Market, kde jste mohli sehnat opravdu skoro vše, patřila mezi nejčastěji používané měny, ve kterých byly obchody vyrovnávány.

Co číst dále?

[PŘEHLED TRHU] Bitcoin to the Moon! – Dnes pokračujeme v růstu + DOPORUČENÍ

Zdroj:
cryptoglobe.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře