Počet Etherů v oběhu překročil hranici 100 milionů

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ethereum, jež je druhou největší kryptoměnou z pohledu tržní kapitalizace podle CoinMarketCapu, právě překročilo hranici 100 milionů Etherů v oběhu.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Na rozdíl od Bitcoinu, který má stanovený počet mincí na 21 milionů, se Ethereum rozhodlo pro neurčení horní hranice mincí, které se jednou dostanou do oběhu. Tento fakt tím pádem v komunitě kolem této kryptoměny vyvolává značné obavy z inflace.

Mohlo by vás zajímat: Kryptocelebrity – Vitalik Buterin, zakladatel Etherea

Vitalik Buterin navrhl total supply na 120 milionů

Ještě v roce 2016 předpokládal Vitalik Buterin, vedoucí osobnost Etherea, že počet mincí v oběhu v dohledné budoucnosti nepřekročí počet 100 milionů. Jelikož bral v úvahu aktuální vývoj, který nekorespondoval s jeho předešlým prohlášením, přinesl Buterin v dubnu tohoto roku návrh s názvem Ethereum Improvement Proposal (EIP), v němž navrhl omezit celkové množství Etherů na 120 milionů.

Buterin tehdy uvedl:

“S cílem zajistit ekonomickou udržitelnost platformy za co nejrozmanitějších okolností a vzhledem ke skutečnosti, že vydávání nových mincí pro Proof of Work minery již není efektivním způsobem distribuce mincí, navrhuji, abychom se dohodli na pevném množství celkově vydaných ETH. Doporučuji tedy nastavit maximální množství, které bude kdy v oběhu, na 120 milionů ETH.”

Ethereum Improvement Proposal nebyl akceptován

Navzdory jeho názoru a doporučení nebyl EIP zatím přijat a tedy horní hranice celkové supply stále nebyla definována. Počet mincí se tak každoročně navyšuje přibližně o 10%. Genesis blok (první blok na Ethereum blockchainu) přitom obsahoval již 72 milionů ETH, což znamená, že během tří let fungování této sítě se na trh dostalo dalších 28 milionů.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Přinese řešení Casper protokol?

Nárůst celkového počtu ETH znepokojuje komunitu této kryptoměny ze stejných ekonomických důvodů, jako je tomu i v případě klasických fiat měn. I zde totiž platí pravidlo nabídky a poptávky. Komodita, respektive měna, která má předem definované množství, jež se jednou dostane do oběhu, má tendenci růst na ceně a hodnotě. Naopak pokud se počet mincí dané měny stále navyšuje, její hodnota se snižuje.

Existuje několik řešení, které byly navrženy k odstranění tohoto problému, avšak všechny byly v neprospěch Etherea zamítnuty. Komunita si však hodně slibuje od plánovaného Casper protokolu, jenž má přenést Ethereum na Proof of Stake algoritmus. Podle odhadů by jeho implementace měla snížit míru inflace (nově vydaných mincí do oběhu) z 10 % na 0,5 až 2 % ročně.

Závěr

Ethereum nezápasí momentálně jen s vnitřními problémy (výše zmíněný přechod na Proof of Stake a inflace), ale také s novými kryptoměnami, které vznikly právě z jeho platformy. Mezi nejvážnější konkurenty patří především EOS.

Každopádně, Ethereum je stále největším poskytovatelem blockchainových projektů zaměřených na smart kontrakty. Podle statistik až 94 ze 100 nejvýznamnějších projektů spustilo svůj provoz na Ethereum blockchainu.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor V. 

Zdroj:
techinasia.com
thenextweb.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img