Plánovaný rozpočet USA počítá s výdaji 6 bilionů USD – Co na to Bitcoin?

5
(8)

Zprávy a souhrny

6 bilionů dolarů! To je částka, kterou plánuje prezident Spojených států Joe Biden v příštím fiskálním roce utratit. Edward Snowden, bývalý zpravodajský důstojník, který téměř deset let sloužil CIA, NSA a DIA jako odborník na technologie a kybernetickou bezpečnost v článku pro Freedom Journalist a NFT Maverick, říká, že pro Bitcoin to je dobrá zpráva.

Dluhy, dluhy a zase dluhy

Podobně jako řecký bůh Atlas nese na ramenou Zemi, tak občané USA mají na bedrech více než 70 % státního dluhu země, ale podle současného amerického prezidenta Joe Bidena to zřejmě nestačí. Důsledkem takovýchto astronomických výdajů je zvyšování daní, snižování mezd, inflace a narušení kupní síly dolaru. Nevyužít možnosti zvyšování daní by také znamenalo tisk nových bankovek, čímž by došlo k ještě vyššímu znehodnocení všech dnes existujících dolarů a přenesení nákladů na všechny občany USA.

Rada Federálního rezervního systému USA (The US Federal Reserve Board) pod vedením Bidena nejprve utratila stimulační, proticovidový balíček ve výši 1,9 bilionu dolarů (kdy ovšem více než 90 % peněz šlo na výdaje nesouvisející s pandemií COVID-19) a nyní plánuje utratit dalších 1,7 bilionu dolarů na výdaje související s infrastrukturou.

S laskavým svolením Bidenovy extravagantní fiskální politiky tak začíná americký dolar vykazovat známky slabosti a jeho pověst jako spolehlivé, globálně obchodovatelné měny začíná být narušena.

Co na to Bitcoin?

Edward Snowden nedávno v jednom ze svých tweetů napsal:

„Šest bilionů dolarů? To je pro Bitcoin dobré“

Měl tak nejspíše na mysli korekční proces, který bude muset americký dolar s přijetím nového rozpočtu s největší pravděpodobností podstoupit a také myšlenku, jak právě Bitcoin může Američanům za této situace pomoci.

Vzhledem k tomu, že americký dolar bude kvůli blížící se inflaci oslabovat, mnoho investorů bude zběsile hledat způsoby, jak ochránit svá likvidní aktiva před poklesem jejich hodnoty. A právě Bitcoin je perfektní volbou pro nemalou část investorů s korporacemi jako Square, MicroStrategy a dalšími významnými osobnostmi. Jednou z nich je třeba starosta Miami, Francis Suarez, který již veřejně oznámil, že se obrátil k Bitcoinu v okamžiku, kdy se objevila zpráva o stimulu ve výši 1,9 bilionu dolarů.

Závěr

Bitcoin poslední týdny strávil v červené a mnozí netrpělivě čekají, kdy skončí „utrpení“ klesajícího trendu. Bude tím očekávaným katalyzátorem, který posune BTC do dalšího kola bull-runu, příliv nových investorů, kteří se do BTC uchýlí ve snaze ochránit hodnotu svého majetku? Počet bitcoinů je konečný a předem známý, což je jeho (společně s velkou mírou decentralizace) největší výhoda.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: