Plán na oživení FTX přitahuje potenciální zájemce z Tribe Capital – zapojí se Sam Bankman-Fried?

3
(1)

O snahu oživit zkrachovalou kryptoměnovou burzu FTX projevila zájem riziková společnost Tribe Capital, která se aktuálně pokouší vést kampaň na získání 250 milionů dolarů pro založení své nové platformy.

Podle úterní zprávy agentury Bloomberg společnost Tribe zvažuje přísun nového kapitálu pro restart FTX.

Tato společnost rizikového kapitálu chce vést kampaň na získání 250 milionů dolarů, přičemž 100 milionů dolarů poskytne ona sama a její partneři s ručením omezeným.

Co to má společného se “starou” FTX?

Podle hlášení se spoluzakladatel společnosti Tribe Arjun Sethi již sešel s výborem nezajištěných věřitelů FTX, aby s ním projednal neformální návrh.

Návrh zahrnoval odhadem 9 milionů zákaznických účtů, FTX US, FTX Australia, FTX Japan, FTX EU, FTX International a LedgerX. Nezahrnuje však žádné portfolio rizikového kapitálu a kryptoaktiv.

Nová burza by podle nedávného návrhu nadále používala název FTX.

Pozoruhodné je, že v tomto návrhu není zmíněno předchozí vedení ani Sam Bankman-Fried, nechvalně známý zakladatel burzy.

“Výbor spolupracuje s dlužníky na vyhodnocení všech možností restartu nebo prodeje burzy FTX a vytvoření hodnoty pro věřitele,” uvedl v úterý na Twitteru výbor věřitelů FTX a dodal, že v tuto chvíli ještě není pevně stanoven časový plán restartu nebo prodeje burzy.

Tribe Capital je přitom soukromá společnost rizikového kapitálu se sídlem v San Francisku v Kalifornii, která investuje do technologických společností v počáteční a rané fázi vývoje.

Společnost dříve investovala jak do FTX, tak do její americké odnože.

Společnost Tribe spravuje více než 1,6 miliardy dolarů a ve svém portfoliu má celou řadu krypto a technologických startupů, včetně kryptoburzy Kraken, estonské společnosti Bolt, která se zabývá mobilitou, a poskytovatele logistických služeb pro přepravu Shiprocket.

FTX získala zpět aktiva v hodnotě přes 7 miliard dolarů.

Jak již bylo oznámeno, FTX se podařilo získat zpět více než 7,3 miliardy dolarů v hotovosti a v likvidních kryptoaktivech, což je podle Andyho Dietdericha, právníka společnosti, celkový nárůst o 800 milionů dolarů oproti předchozímu hlášení.

Právník FTX rovněž upřesnil, že společnost také pracuje na předběžném plánu podle tzv. “Chapter 11“, který by společnosti nabídl cestu z bankrotu. Kryptoburza si klade za cíl předložit tento plán do července, ale právník poznamenal, že nejprve bude muset vypracovat mnoho detailů, neboť věřitelé budou bojovat o svůj podíl na majetku společnosti.

Burza však neočekává, že by plán podle Chapter 11 mohl být schválen dříve než ve druhém čtvrtletí roku 2024. Začátkem tohoto roku John J. Ray III, současný šéf kryptoměnové burzy, uvedl, že je otevřený myšlence obnovení platformy. V té době řekl:

“Vše je již na stole. Pokud se v této věci najde způsob, jak se posunout vpřed, nejenže ho prozkoumáme, ale také ho uskutečníme.”

John J. Ray III, FTX CEO

Zpráva mezitím pozitivně ovlivnila cenu FTT, nativního tokenu FTX.

V době psaní tohoto článku se FTT obchoduje za 2,09 USD dle KMC, což představuje nárůst o 12,1 % za posledních 24 hodin. Token je však stále o více než 97 % níže ve srovnání se svým historickým maximem 84 USD zaznamenaným v září 2021.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img