[Odpolední zprávy] • Prezident FTX US: Kryptoměny potřebují větší regulační jasnost • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Je to jen něco málo přes týden, co byla primární kryptoměna na vysoké úrovni a blížila se 23 000 USD. Jednalo se o několikatýdenní vrchol, na kterém se však aktivu nepodařilo dlouho udržet. Jakmile vyšla čísla o americkém indexu spotřebitelských cen, BTC klesl na 20 000 USD. O den později již trpěl pod touto kýženou hranicí.

Víkend přišel s trochou uklidnění a pozitivity v jednom okamžiku, když bitcoin v neděli pokořil hranici 20 000 USD. Během uplynulých 12 hodin se však situace změnila. BTC začal opět klesat, nejprve pod 19 000 USD a později na nejnižší cenovou pozici za poslední tři měsíce – na 18 400 USD.

Altcoiny včera také zaznamenaly určité zisky, ale situace s nimi je nyní ještě horší. Ethereum patří k těm, kterým se daří nejhůře, na rozdíl od toho, co mnozí po The Merge očekávali. Ve čtvrtek, kdy byl dokončen přechod z PoW na PoS, se toto aktivum nacházelo na úrovni 1 600 USD, ale o několik hodin později se propadlo na 1 500 USD. Nyní se snaží udržet nad 1 300 USD po dalším 10% denním poklesu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Pokles pokračuje, padne support?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Cardano (ADA) vypadá po nejnovějších aktualizacích vývojářů ‘připraveno’ na Vasila

Komunita ADA je v současné době snadno nejsilnější skupinou na kryptotrhu. Podle mnohých k tomu mají i dobrý důvod. Síť Cardano se konečně chystá na hard fork Vasil, který proběhne 22. září, tedy za necelý týden. Přípravy na hard fork jsou v plném proudu již několik měsíců. Mezi tyto přípravy patří i spuštění Transaction Chainingu.

Jedná se o nejnovější řešení, které bylo vydáno za účelem vyřešení mnoha problémů souvisejících se sítí Cardano. Transaction Chaining se zdá být účinnou metodou, jak zlepšit decentralizaci agresivním řazením transakcí předtím, než se dostanou do řetězce. Nová aktualizace se také snaží zajistit dlouhodobou životaschopnost a usnadňuje růst ekosystému. [2a]

Distribuce BTC velryb a těžařů dosahuje nejvyšší úrovně a zvyšuje prodejní tlak

Medvědí trh přetrvává, bitcoin (BTC) je v současnosti o 70 % níže než jeho historické maximum z listopadu 2021. Uprostřed těchto nepříznivých podmínek se zdá, že míra distribuce velryb a těžařů BTC dosáhla vrcholných úrovní. Tato praxe má v minulosti za následek pumpování dalšího prodejního tlaku na investory na trhu.

Podle oficiální analýzy společnosti CryptoQuant týkající se metrik bitcoinu v řetězci zůstává aktivita velryb přinejlepším nepříznivá. Podle analýzy se velrybí pohyby BTC aktivizovaly před prolomením pod 20tisícovou podporu. V srpnu došlo k určitému probuzení spících mincí BTC. Tento trend se přelil do září.

Dne 11. srpna zahájila společnost CryptoQuant výzkum transakcí zahrnujících 1k až 10k BTC, které byly spící více než sedm let. Výzkum odhalil, že tato aktiva mohla patřit raným osvojitelům BTC, nebo mohla být přesunuta z dnes již nefungující burzy Cryptsy před jejím hacknutím. [2b]

Banky, burzy, firmy

Decentralizovaná burza GMX trpí 565 000 dolarů cenové manipulace ‘exploit’

Decentralizovaná burza (DEX) GMX údajně utrpěla exploit v podobě manipulace s cenou ze strany zneuživatele, kterému se podařilo z trhu AVAX/USD odcizit přibližně 565 000 dolarů.

Neznámý exploiter podle všeho využil vlastností GMX jako “minimal spread” a “nulový dopad na cenu” a provedl exploit, který měl dopad na držitele GLP tokenů, kteří poskytli GMX likviditu v podobě AVAX (token Avalanche).

GMX potvrdil exploit v příspěvku na Twitteru z 18. září, ale uvedl, že trh AVAX/USD zůstane otevřený i přes zavedení limitu 2 miliony dolarů na dlouhé pozice a 1 milion dolarů na krátké pozice. [3a]

Indická společnost WazirX představuje novou kampaň “uč se a vydělávej” s The Sandbox

WazirX, největší indická kryptoburza podle objemu obchodů, představila kampaň “uč se a vydělávej” s The Sandbox, jednou z největších herních platforem založených na metaversu Ethereum.

Kampaň byla zahájena 19. září a pět nejlepších výherců získá volné vstupenky do nedávno spuštěné třetí sezóny Alpha hry The Sandbox, uvedla společnost WazirX v tiskové zprávě.

Účastníci budou muset podle prohlášení odpovědět na 10 otázek v kvízu o The Sandbox Alpha a také zobchodovat alespoň 10 SAND. Alpha Season3 obsahuje více než 90 sólových a multiplayerových zkušeností, uvádí se v prohlášení.

Výherci získají vstupenky do Alphy a možnost vyhrát 500 tokenů SAND, uvádí se v prohlášení. V červnu společnost WazirX uspořádala v rámci své iniciativy “uč se a vydělávej” peer-to-peer soutěž, které se zúčastnilo více než 8 000 účastníků, přičemž vítězové obdrželi token společnosti WazirX – WRX – v hodnotě 200 indických rupií (2,5 USD), uvádí se v prohlášení. [3b]

CBDC, regulace

Australský senátor připravil návrh zákona o regulaci stablecoinů a digitálních juanů

Australský liberální senátor Andrew Bragg zveřejnil nový návrh zákona, jehož cílem je zpřísnit regulaci burz digitálních aktiv, stablecoinů a digitální měny čínské centrální banky e-juan.

V prohlášení z 18. září senátor Bragg uvedl, že “Austrálie musí držet krok s globálním závodem o regulaci digitálních aktiv”, neboť “je nezbytné, aby parlament řídil reformu zákonů” v této oblasti.

Nový návrh zákona s názvem Digital Assets (Market Regulation) Bill 2022 vyzývá k zavedení licencí pro burzy digitálních aktiv, služby úschovy digitálních aktiv, emitenty stablecoinů a také požadavků na zveřejňování informací pro zprostředkovatele e-Yuanu v Austrálii. [4a]

Prezident FTX US: Kryptoměny potřebují větší regulační jasnost

Prezident kryptoburzy FTX US nastínil, jak jeho společnost proplouvá kalnými vodami regulace, a zároveň tvrdí, že tento prostor potřebuje větší jasnost pro kótování digitálních aktiv.

V nedávném rozhovoru prezident FTX US Brett Harrison vysvětlil, jak se jeho společnost pohybuje v regulačním prostředí kryptoměn, a zároveň tvrdil, že trh s digitálními aktivy potřebuje větší přehlednost.

Harrison vyzdvihl omezenou nabídku kryptoaktiv své burzy a označil ji za nejlepší možnost ve světle současných předpisů:

“Na naší burze máme méně než 30 tokenů a myslíme si, že to je naštěstí nebo bohužel dlouhodobá hra, která pro nás bude fungovat, dokud nebude lepší jasnost, pokud jde o to, jaká registrace bude vyžadována.”

[4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img