19.09.22 Analýza BTC/USD – Pokles pokračuje, padne support?

4.1
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) zakončil minulý týden úplně v opačném gardu než ten předminulý. V důsledku toho poklesy pokračují. Čili dochází k plnému otestování likvidní oblasti, která je kolem 19 000 USD. Tím pádem jsme i blízko ročního low, které je na cca 17 600 USD. Nyní se proto hraje o to, zda dosavadní minimum prolomíme. Jestli ano, je to signál k poklesu k dalšímu supportu, který se nachází kolem 16 000 USD.

YouTube video

Aktuální situace 1W BTC/USD

Jak jsem říkal v nedělní video analýze, kurz BTC bojoval a selhal v blízkosti rezistenční konfluence, která se nachází kolem 23 000 USD. Je tam rezistenční diagonála, lokální cenová hladina a 200týdenní klouzavý průměr. Plus tam byly i faktory na denním grafu. Hlavně klouzavé průměry.

Docela koncentrovaný soubor faktorů naznačující, že průlom nebude lehký. Jakmile se zveřejnila data o inflaci za srpen, trh dostal impuls k poklesu. A to zrovna ve chvíli, kdy se kurz nacházel v blízkosti silné rezistence. Potom je logickým vyústěním propad.

BTC

To, co trh s BTC nabral během předminulého týdne, za ten minulý ztratil. Býci, co do trhu vstoupili v předminulém týdnu, v minulém trh opustili.

Nicméně medvědi to též nemají vůbec jednoduché, protože hladina kolem 19 000 USD se též opakovaně potvrzuje jako spolehlivá. Navíc je blízko 300týdenní klouzavý průměr.

A ten je klíčový v tom, že ještě nikdy nebyl prolomen. V případě jeho prolomení, je to signál k velmi dlouhému a hlubokému medvědímu trhu. Samozřejmě jenom z techniky nevycházíme. Bereme i v potaz vícero makroekonomických faktorů.

Závěrem

Z grafu vyplývá, že kurz BTC nemám moc prostoru, kam ještě uhnout. Buď musíme prorazit nahoru, nebo dolů. Proto si myslím, že se v tomto týdnu může rozhodnout. Připomínám, že tím rozhodujícím faktorem může být středeční zasedání Fed. Jako vždy události budeme věnovat hodně času.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
aanbreek
Hodnocení článku :
     

„Z grafu vyplývá, že kurz BTC nemám moc prostoru, kam ještě uhnout. Buď musíme prorazit nahoru, nebo dolů.“ Tady jedou hodně kvalitní analýzy…

Pixxel

Vidím, že mezi námi ještě existují jedinci, co si naivně myslí, že jim dá nějaký Guru Jára přesně vědět kam se trhy pohnou:D. 
Pokud chceš slyšet pohádky o tom, kde bude bitcoin za pár měsíců, tak to musíš za kartářkou nebo jiným řeknuticochceš analytikem. 
Tu ten náš Jára nám pomáhá pochopit aktuální situaci a souvislosti. Co si z toho vezmeme a jak se zachováme je už náš problém. 

Reklama: