Placení parkovacích lístků a mýtného na blockchainu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Jak informoval portál Nikkei Asian Review, pět největších výrobců automobilů v čele s Fordem a BMW začne příští měsíc na americkém území testovat systém identifikace vozidel na blockchainu. Tento systém by měl řidičům umožnit automatické placení dálničních poplatků a parkovacích lístků.

MOBI

Výrobci automobilů vytvořili partnerskou skupinu pod názvem Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI). Kromě Fordu a BMW patří do této skupiny ještě Honda, General Motors a Renault.

Vozidla budou registrována na blockchainu s kompletní servisní historií a ověřením vlastnictví. Když tedy budou vozidla na silnici, jednotlivé systémy je budou schopny automaticky identifikovat pro platby, kterými jsou právě například dálniční nebo parkovací poplatky.

Předchozí práce

Tento nový systém je pokračováním předchozího snažení organizace MOBI. V červenci zavedla společnost MOBI systém identifikace vozidel založený na blockchainu.

Tento systém sleduje životnost vozidla od jeho výroby a přidává další informace, jako je například historie vlastnictví nebo informace o produktu. Vše je pak uloženo v nezměnitelné účetní knize.

Ve stejném měsíci pak Chris Ballinger, zakladatel a generální ředitel společnosti MOBI, uvedl:

„Doufáme, že tyto standardy nakonec povedou k tomu, že městské prostředí bude zelenější, bezpečnější a lépe životaschopné tak, že umožní platby za přetížení, znečištění a infrastrukturu.“

Další členové

MOBI je nezisková organizace, která byla spuštěna v loňském roce. Jedná se o mezinárodní konsorcium, které pomáhá a spojuje velké společnosti při společné práci na blockchainu ve prospěch inteligentních měst a odvětví mobility.

K této organizaci se již připojila více než polovina předních světových výrobců automobilů. Mimo těchto automobilek jsou dalšími členy organizace MOBI například IBM, IOTA či Bosch.

Závěr

Každý projekt, který využívá kryptoměny nebo je postavený na technologii blockchain, je vítaný. Přispívá k lepší informovanosti o kryptoměnách, o blockchainu a pro celý kryptoprostor je dobrou reklamou. Nezbývá tedy nic jiného, než organizaci MOBI k této bohulibé činnosti popřát, aby se tento projekt stal co nejdříve skutečností.

Co číst dále?

G7: Stablecoiny představují hrozbu pro finanční stabilitu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře