Peněženka ze Satoshiho éry nyní “ožila”

4.8
(9)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoinová peněženka, která byla téměř devět let nečinná, se záhadně aktivovala. Digitální peněženka, která obsahuje 616 BTC, pochází z doby, kdy byl pseudonymní tvůrce bitcoinu Satoshi Nakamoto naposledy aktivní online.

Z 8 000 na 26 milionů

Od doby, kdy byla naposledy použita, vzrostla hodnota této skrýše z přibližně 8 000 USD na více než 26 milionů USD.

Bitcoiny v hodnotě miliard dolarů jsou uvězněny v digitálních peněženkách, které nebyly otevřeny již několik let, nicméně poloanonymní konstrukce této kryptoměny znamená, že není možné spojit účty s jednotlivcem nebo skupinou.

Pohyb obsahu peněženky je možné sledovat prostřednictvím veřejné online blockchain ledgeru, a pokud jsou prostředky přesunuty na burzu a vyplaceny, pak může být možné určit, kdo je ovládá.

Není to poprvé

Není to poprvé, co byla v posledních letech bez vysvětlení aktivována neaktivní peněženka obsahující obrovské částky v BTC.

Loni v listopadu přesunula tajemná osoba ze čtvrté největší kryptopeněženky na světě bitcoiny v hodnotě více než 1 miliardy USD.

Posledních pohybů si jako první všimla služba pro sledování kryptoměn Whale Alert, která podrobnosti o transakci zveřejnila.

Desítky peněženek

Seznam nejcennějších neaktivních bitcoinových peněženek sestavený společností BitInfoCharts ukazuje, že existují desítky kryptografických adres, které jsou neaktivní již nejméně devět let.

Nejcennější peněženka obsahuje téměř 80 000 BTC v hodnotě více než 3,3 miliardy USD podle současného kurzu.

Nedávná analýza společnosti Glassnode zabývající se průzkumem kryptotrhu odhaduje, že dlouhodobí držitelé bitcoinů vlastní zhruba třetinu celkové nabídky této kryptoměny, která je omezena na 21 milionů mincí.

Zpeněžení jakéhokoli velkého množství bitcoinů pravděpodobně krátkodobě způsobí výrazný pokles ceny a vyvolá volatilitu na celém kryptotrhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img