Kalifornie je nejvíce připravena na kryptoměny

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americká Kalifornie se v indexu připravenosti na kryptoměny dostala na první místo v zemi. Bitcoinová infrastruktura je tak ve státě na velmi vysoké úrovni a předběhla mnoho dalších amerických států, které jsou ke kryptoměnám také velmi otevřené.

Kalifornie: nejvíce připravený stát

Stránka Crypto Head monitorující adopci kryptoměn rozšířila index připravenosti na kryptoměny. Americký stát Kalifornie se díky instalaci bitcoinmatů, vyhledávání Google, počtu kryptoměnových účtů a rostoucímu zájmu o digitální aktiva mezi obyvateli stal první v tabulce.

Na oficiálních stránkách Crypto Head stojí:

„Zkombinovali jsme řadu faktorů, mezi něž patří: vyhledávání Google související s kryptoměnami, nárůst vyhledávání, počet kryptoměnových bankomatů a počet účtů souvisejících s kryptoměnou, abychom vytvořili celkové skóre z deseti pro každý stát- Průměrné skóre ve všech státech bylo 3,18/10.“

Se skóre 5,72 z 10 Kalifornie vytlačila New Jersey, Texas, Floridu a New York. Součet všech bodů byl také o 2,54 bodu vyšší než celostátní průměr. Tyto pozitivní faktory kompenzují nedostatek legislativy zaměřené na kryptoměny ve státě.

Navzdory regulačním nejistotám, které by mohly ovlivnit kryptoměnový průmysl, jsou Spojené státy americké i nadále globálním lídrem v adopci kryptoměn. V roce 2020 objemy obchodu s BTC v USA převyšovaly objemy Evropy, Nigérie a Číny dohromady.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 292 USD dle KMC.

Závěr

Kalifornie se tak dostala i před pověstnou Floridu, která se jeví jako nejvíce otevřený stát pro kryptoměny. Adopce kryptoměn ve Spojených státech amerických tak neustále roste. Více informací o adopci kryptoměn v USA můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: