Miami odhalilo vlastní digitální měnu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Starosta amerického Miami, Francis Suarez, před nedávnem odhalil své plány týkající se městské digitální měny. MiamiCoin se spíše jeví jako decentralizovaná aplikace, než kryptoměna. Co vše má MiamiCoin nabízet?

Městská digitální měna v Miami

První zmínky o městské digitální měně MiamiCoin zazněly začátkem června letošního roku. Starosta Miami, Francis Suarez, na svém oficiální účtu na Twitteru uvedl, že nová měna MiamiCoin bude první městskou kryptoměnou pro město.

Před nedávnem vyšly najevo nové informace týkající se „kryptoměny“ MiamiCoin (MIA). Zakladatel a generální ředitel společnosti CityCoins, Patrick Stanley, se k projektu městské digitální měny založené na technologii blockchain vyjádřil následovně:

„MiamiCoin jako vůbec první městská měna je plně programovatelný. Lze na něm snadno postavit aplikace. Projekt je postavený na open-source síti decentralizovaných aplikací a chytrých kontraktů postavených na blockchainu.“

Stanley dále uvedl, že uživatelé městského tokenu MIA budou moci provádět bitcoinové transakce a jednoduše přepínat mezi MIA a BTC. Prohlásil:

„Považujeme bitcoin za něco, co může pohánět mnoho dalších aplikací, i když je v současné době nevyužito.“

Miami se tak stalo prvním městem, které spustilo vlastní městské tokeny založené na technologii blockchain. Obavy ohledně přijetí a veškerých předpisů stále přetrvávají. Technologické schéma fungování MiamiCoin je poměrně složité a pro většinu lidí mimo rámec jeijch chápání.

„MIA pomůže rozvíjet rostoucí technologický ekosystém Miami. MiamiCoin je další snahou, která zdůrazňuje otevřenost a přátelský postoj města vůči kryptoměnám.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 40 873 USD dle KMC.

Závěr

Ve Spojených státech amerických existuje několik států, které jsou nakloněny ke kryptoměnám. Florida se tak může považovat za velkého inovátora v oblasti digitálních měn. Miami před nedávnem dokonce hostilo největší bitcoinovou konferenci Bitcoin2021.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: