PayPal by mohl být další firmou, která začne podporovat Bitcoin

4.3
(4)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

PayPal by se nakonec mohl stát další velkou společností nabízející podporu pro platby v BTC. Existuje několik odborníků, kteří tvrdí, že přijetí Bitcoinu PayPalem by mohlo změnit hru.

Nedávno oznámila společnost Square, fin-tech společnost vedená Jackem Dorseyem, generálním ředitelem Twitteru, podporu pro BTC. Bude PayPal následovat?

Mohl by PayPal podporovat bitcoiny?

Odpověď na tuto otázku není dnes zatím jasná. Vliv podpory PayPalu na Bitcoin však může být rozhodně pozitivní pro celý krypto ekosystém a komunitu. PayPal v současné době používá miliony uživatelů z celého světa a firma se stala lídrem v oboru zpracování digitálních plateb.

Ari Paul, spoluzakladatel společnosti Blocktower Capital, na Twitteru uvedl, že ačkoliv podpora Square pro Bitcoin je cool, přijetí Bitcoinu firmou PayPal může být ještě mnohem více pozitivní. A to zejména díky tomu, že společnost má desetinásobně více uživatelů a klientů, než Square.

“Zpráva o Square je cool, ale PayPal má 10x více uživatelů. Myslím, že PayPal do konce roku ohlásí podporu pro BTC”

Během posledních let se bitcoiny rozšiřovaly po celém světě a velké množství společností se rozhodlo přidat podporu bitcoinů. Některé z nich umožnily uživatelům nakupovat a prodávat virtuální měny prostřednictvím jejich platforem, zatímco jiné pouze pomáhaly uživatelům  kryptoměnami (včetně bitcoinů) platit

To pomohlo bitcoinům zvýšit transakce a přijetí v řetězci. Nakládání s bitcoiny je dnes mnohem jednodušší, než tomu bylo v minulosti a po celém světě platí nové předpisy a burzy mají mnohem větší likviditu, než tomu bylo v minulosti.

PayPal oznamující podporu bitcoinů by mohl být katalyzátorem toho, že se cena virtuální měny posune výše. Existuje několik milionů uživatelů, připravených začít používat bitcoiny přímo z PayPalu. Mnoho jednotlivců, kteří pomocí této platformy dostávají měsíční platby, by určitě mohlo začít pravidelně získávat právě bitcoiny.

Závěr

Poptávkový šok po bitcoinech by byl jistě býčí nejen pro BTC, ale také pro celý kryptotrh, který silně reaguje na to, co se stane s největší virtuální měnou na světě. Jakmile uživatelé začnou získávat bitcoiny, mohli by také přejít k na jiné altcoiny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře