Panika ve světě kvůli epidemii koronaviru

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Centrální banky snižují úrokové sazby, akciové trhy klesají, továrny se zavírají a panika z nemoci Covid-19 působí obavy vládám po celém světě. Jak si v této době povedou kryptoměny?

Regulace kryptoměn

Průmyslová odvětví po celém světě se zastavují svoji výrobu z obav pandemie koronaviru Covid-19. Letecké a cestovní společnosti spolu s restauracemi jsou nejvíce zasaženy. Federální rezervní systém (Fed) snížil úrokovou sazbu na 0 %. Některé finanční instituce čelí nedostatku financí, což ohrožuje i fungování samotných bank.

Aktuálně se tak stává žhavým tématem digitalizace měnového systému a CBDC. Několik amerických států dokonce prosazovalo vytvoření vlastních kryptoměnových účtů. Zmiňují se i výhody stablecoinů. Jihokorejská vláda mezitím schvaluje regulační rámec pro kryptoměny.

Korejská Komise pro finanční služby navrhla zákon o používání konkrétních informací a finančních transakcích. Kryptoměnové společnosti v zemi budou muset hlásit veškeré transakce korejské finanční správě.

Indie také pracuje na regulačních opatřeních pro kryptoměny. Indie před nedávnem ohlásila povolení kryptoměnových společností v zemi. Nyní připravuje nové regulační rámce, které budou předloženy k prozkoumání Nejvyššímu soudu v zemi.

Ve Venezuele nastala situace, kdy se pozastavuje bankovní systém. Občané tak hledají útočiště právě v kryptoměnách, které jsou v zemi, kvůli velké hyperinflaci a sankcím ze strany Spojených států amerických, velmi populární.

Regulační orgán Sudeban oznámil:

„Veškeré činnosti týkající se poboček, kanceláří a administrace v zemi budou z důvodu epidemie Covid-19 na dobu neurčitou pozastaveny.“

Závěr

Události za posledních pár týdnů ukazují, že panika vyvolaná nemocí Covid-19 sužuje téměř každou vládu po celém světě. Kryptoměny mohou sloužit jako alternativa k tradičním finančním aktivům. Prozatím však ve světě panuje velká nejistota.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img