FED opět snížil úrokové sazby!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Jak bylo očekáváno, tak Federální výbor pro volný trh opětovně snížil úrokové sazby o 25 bázických bodů. Což znamená, že úrokové sazby jsou teď v rozmezí 1,5 % až 1,75 %. Taktéž Federální rezervní banka avizuje, že od teď si od těchto kroků, kdy snižuje úrokové sazby, dává na nějakou dobu pauzu. V souvislosti s tím to znamená, že politika kvantitativního uvolňování a tedy stimulace ekonomiky je na nějakou dobu zmražena.

FED: Snížení úrokových sazeb

Při hlasování, které finanční trhy široce očekávaly, snížil Federální výbor pro volný trh centrální banky sazbu benchmarkových fondů o 25 bazických bodů na rozmezí 1,5% až 1,75%. Jedná se o sazbu, za kterou si komerční banky půjčují od té centrální a odvíjí se od nich v podstatě úrok, za který tyto banky prostředky půjčují dále svým klientům.

Fed zakončil schůzku s předsedou Jeromem Powellem a oznámil snížení sazeb, které bude letos už potřetí a v souladu s tzv. midcycle adjustment. Což bylo avizováno už v červenci, kdy se s touto politikou vlastně začalo. Poslední rozhodnutí o snížení sazeb naznačuje, že Fed se zdrží budoucích zásahů a přijme takový přístup, kdy se bude sledovat, jak ekonomika na tyto konrkténí kroky zareaguje. A na základě toho se bude rozhodovat, co bude dále.

Nicméně, ne všichni ve Fedu hlasovali pro toto poslední snížení čtvrtletních sazeb, což naznačuje, že stále existuje určité rozdělení rady o směru budoucí měnové politiky. Powell již dříve na zasedáních, které byly v červenci a září řekl, že Fed neplánuje prodloužit tento cyklus kvantitativního uvolňování.

Ze zprávy o zasedání rady FEDu vyplývá, že výbor bude nadále sledovat dopady příchozích dat na ekonomický výhled, protože se tímto posuzují vhodné varianty cílového rozpětí pro úrokové sazby.

Závěr

Tento krok bude samozřejmě mít vliv na akciový trh. Z mé dnešní analýzy na S&P 500 je patrné, že se trh dere nahoru a především se povedlo prorazit klíčovou rezistenci, která bránila v dalším postupu. Uvidíme tedy, jak na to akciové indexy ve finále zareagují. Zároveň tím vyvstává otázka, jaká bude další politika Federální rezervní banky. Ta se totiž během relativně krátké doby dost obrátila, díky čemuž čelí velké kritice a vnějšímu tlaku.

Co číst dále?

30.10.19 Technická analýza EOS/USD – náhlý obrat?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Určitě. Tento index půjde už jen navždy UP 😀

viva la resistance

teda to se redaktor asi spletl ne? FED a rezervni banky jsou prvni kdo se nechce vzdat kontroly nad vydavanim penez a tak vzdy budou stat proti globalnim kryptomenam, stejne jako narodni banky … Zuckerberg uz to taky pochopil a na Libru se vy….

spot_img