31.10.19 Technická analýza S&P 500 – trhy se pohnuly!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Akciové trhy byly dlouhodobě ve stavu, kdy nebylo moc jasné, co bude vlastně dál. Ta nerozhodnost byla samozřejmě ubíjející a nemělo ani moc smysl dělat na akciové indexy (S&P 500) technickou analýzu, neboť to bylo pořád dokola a nic klíčového se vlastně nedělo. Před pár dny se ale jedna klíčová věc stala, a to, že se povedlo na akciových indexech vytvořit nové all time high.

My se teď podíváme na graf největšího amerického akciového indexu S&P 500, na který byla technická analýza naposledy před asi šesti týdny. Pojďme se tedy podívat, co se od posledně změnilo.

Aktuální situace na 1D TF akciového indexu S&P 500

S&P 500 analýza

Odraz od spodní hrany kanálu a překonání rezistence

Když jsem zpracovával minulou analýzu na S&P 500, tak kurz indexu zrovna atakoval hladinu 3 023 bodů, kde byl dokonce dvojnásobný pokus o průraz. Nicméně, jak se dalo čekat, tak směr kurzu se očekávaně obrátil a mířil si to ke spodní hraně kanálu, ve které se vývoj ceny drží už dlouhodobě. Jak se dalo předpokládat, i tentokrát proběhla pozitivní reakce na této spodní hraně a netrvalo dlouho, aby se objevil i odraz up. Hodnota S&P 500 tedy zase rostla a bylo jasné, že se brzy dočkáme dalšího pokusu o průraz hladiny 3 023 bodů.

Když se hodnota indexu blížila k této úrovni, tak je vidět, že setrvačnost začala slábnout. To ale nevadilo, protože se stejně povedlo pomaličku kurz vyhnat k rezistenci a naprosto bez problémů tu máme průraz, který znamenal i vytvoření nového ATH na trhu. Je třeba ale zmínit, že překonání hranice odporu sice proběhlo bez problémů, ale nebyl to zrovna pohyb rozhodný. Technicky by dávalo smysl, když by po průrazu takové klíčové rezistence došlo k větší pumpě, ale to v grafu nevidíme. Právě tahle skutečnost může vyvolávat pochyby.

Další dotyk horní hrany kanálu?

I přesto je směr daný a teoreticky bychom se mohli do konce listopadu dočkat dalšího dotyku horní hrany kanálu. K tomuto dotyku by nejspíše došlo kolem hladiny 3 150 bodů. Po dotyku by mohly nastat dvě varianty. Ta lepší by znamenala breakout, a to bychom mohli brát jako projekci značné síly trhu. Nicméně, je to méně pravděpodobné. Jestli se dočkáme dalšího dotyku, tak by více dával smysl odraz a pokles ke spodní hraně channelu. Navíc, mělo by to prospěšný efekt, protože by byly pohyby kurzu alespoň lépe předvídatelné.

Indikátory

Hodnoty RSI se začínají blížit k 70 bodům, kde v předchozích 18 měsících pokaždé došlo ke změně setrvačnosti. Dojde k tomu i teď? Jesli ano, tak by to znamenalo, že určitě nedojde k dotyku horní hrany kanálu. Kurz by se určitě tak vysoko nedostal a ke změně směru by došlo daleko dříve. Hodnota 70 je v podstatě hodně odolná rezistence, přes kterou se trh není schopen vůbec dostat. Pokud by se to ale povedlo, tak je to velmi pozitivní signál. Na MACD máme pozitivní momentum, které se zatím drží, takže zde nemám žádnou výtku. U Stochastic RSI jsme už delší dobu v překoupené části indikátoru, takže je tu vleké riziko, že brzy dojde k obratu.

Závěr

Je nutné neopomenout fakt, že Federální rezervní banka Spojených států zase snížila úrokové sazby. Jedná se samozřejmě o událost s velkou váhou, takže to bude mít na finanční trhy markantní vliv. Co se týče samotného S&P 500, tak zde se konečně po delší době něco stalo a bude tedy zajímavé sledovat další vývoj.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

30.10.19 Technická analýza EOS/USD – náhlý obrat?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img