23.09.19 Technická analýza akciového indexu S&P 500 – Trh obrátil a prorazil klíčovou rezistenci, bude tedy bull run?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak od poslední analýzy na S&P 500 se odehrála jedná zásadní věc a to právě další snížení úrokových sazeb Federální rezervní bankou v USA. Stalo se tak teprve před pár dny. Z toho vyplývá, že než na to trhy zareagují, nějakou dobu to potrvá. Ale myslím si, že tímto krokem se asi rozhodlo a z té nejistoty jsou akcie s největší pravděpodobností venku.

Nicméně, vzhledem k tomu, že tento akt FEDu byl očekáván, tak celé ty tři týdny index rostl na hodnotě a povedlo se prorazit skrze klíčovou rezistenci. Spolu s tím se jenom těsně nevytvořilo nové all time high.

Aktuální situace na 1D TF akciového indexu S&P 500

analýza S&P

Rostoucí triangl

Když jsem zpracovával minulou analýzu, tak právě kurz indexu narážel na horní hranu zakresleného rostoucího trújúhelníku. Z toho důvodu jsem dával velkou šanci tomu, že se trh připravuje na průraz skrze klíčovou rezistenci v oblasti okolo 2 900 bodů. Kurz se mohl klidně v rámci trianglu pohybovat i do konce měsíce, ale breakout z něj proběhl už 5. září. Market se otevřel až právě nad rezistencí, takže se vytvořil menší gap. Hodnota indexu od té doby pomalu posiluje a chybí už jen vlemi málo k tomu, aby bylo nové ATH.

Co teď?

Graf S&P 500 vypadá teď až trochu groteskně, protože po prvním průrazu klíčové rezistence asi většina očekávala, že půjdeme dále up. Já osobně jsem předpokládal, že dojde k retestu klíčové hladiny, čímž by se potvrdila jako support. Díky tomu bychom měli dobrý základ pro pokračování bull runu. Jenomže okolnosti tomu mc nepřály, protože tehdy se zase Spojené státy nedokázalay domluvit s Čínou na obchodní dohodě a místo domluvy na sebe začaly uvalovat další cla.

Situace na trhu se kvůli tomu rapidně zhoršila a mělo to za následek tvrdý výplach, který se zastavil až na S/R úrovni 2 800 bodů. Spíše jsem to ale viděl jako jednorázovou záležitost, protože už tehdy se vědělo, že FED bude pokračovat v expanzivní monetární politice. A to by právě trhy mělo udržet jistě na nohou. Pokud se tedy ta obchodní situace zase nezhorší, tak asi půjdeme up.

Když to vezmeme čistě po technické stránce, tak mi pořád chybí retest s odrazem od klíčové hladiny 2 900 bodů. Kdybych chtěl vstoupit do trhu, tak bych si právě počkal na pokles ceny k supportu a čekal bych na odraz. Když by se hladina potvrdila jako support a odraz by byl doprovázen velkou impulsní svící, tak bych neváhal. Chce to zkrátka nějaký silný záchytný bod. Takhle stačí, aby Trump tweetnul, že zvýší tarify u cel na dovoz z Číny a zase to lehce žuchne dolů, jak tomu bylo v červenci.

Indikátory

Na indikátoru RSI se křivka pohybuje dlouhohodbě v zakresleném kanálu. Respektive respektuje obě jeho strany a právě k horní straně křivka indikátoru putuje. Bude dost záležet na reakci v těchto hoodnotách. Jestli se povede průraz skrz, tak by to bylo nesmírně bullish, protože by se dostal indikátor do překoupených hodnot. Jestli dojde k odrazu, tak nastane nejspíš avizované oslabení ke klíčové hladině. Na MACD je momentum sice pozitivní, ale zdá se, že se schyluje k bearish crossu, což by setrvačnost překlopilo. Křivky Stochastic RSI už jsou docela dlouho v překoupené oblasti a zdá se, že už mění směr.

Závěr

Momentálně se očekává, že dojde k dalšímu snížení úrokových sazeb, a to ještě do konce roku. Sentiment by měl být tedy v pozitivním očekávání a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla zhoršit. Za nezměněných podmínek to tedy vidím tak, že hodnota indexu bude i nadále stoupat.

Co číst dále?

21.09.19 Technická analýza IOTA/USD – Zatím ve znamení růstu

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Global recesist

Ha, žeby poslední záchvěv než nepříznivé výsledky Q3 zpusobí hysterii korporátů a výplach spouštějící bearmarket? 😛

spot_img