Ostrov Satoshi: Občanství NFT na sekundárních trzích NFT

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Ostrov Satoshi by se mohl brzy stát fungující komunitou, a to díky NFT, které se v současnosti razí. Občanství NFT se již kupují a prodávají na sekundárních tržištích NFT. A rozhodně mají některé zajímavé výhody.

Lataro Island

Developer Anthony Welch a jeho partnerka Theresa žijí na ostrově o rozloze 300 hektarů už deset let. Ten leží v souostroví Vanuatu mezi Fidži a Austrálií.

V současné době se jmenuje Lataro Island, nyní se mění na Satoshi Island. Ačkoli je z větší části tvořen panenským deštným pralesem, plánuje se na něm vybudovat udržitelné inteligentní město s byty a kancelářemi.

Welch řekl mezinárodním médiím, že se snaží vybudovat skutečnou komunitu.

“Nesnažíme se rozvíjet a vytvářet zisk.”

Welch uvedl, že jeho obchodní partneři viděli inzerát na prodej jeho ostrova. Poté jej stáhl z trhu, aby mohl spolupracovat se svými novými partnery.

Welch řekl:

“Tým se snažil najít místo již nějakou dobu. Klíčovým problémem byla snaha najít vládu, která by povolila existenci společnosti založené na krypto transakcích. Většina zemí na světě chce vybírat daně. Proto nechtějí krypto transakce, protože nemohou sledovat, co se děje. Vanuatu nemá žádné daně z příjmu.”

Projekt Satoshi Island je jen jedním z mnoha krypto programů, které mají do regionu přilákat nadšence. Palau leží 5 000 km severovýchodně od Vanuatu. Prezident uvedl, že spustí první národní stablecoin na světě podporovaný vládou. Zatím tomu nic nenasvědčuje, ale oficiálně podpořil projekt Satoshi Island.

Satoshi Island potřebuje investory

Na ostrově je potřeba 21 000 investorů. Bez občanství NFT nelze pozemek koupit ani rozvíjet.

V současné době jsou NFT s občanstvím k dispozici lidem na bílé listině. NFT, které představují různé typy nemovitostí, se prodávají poměrně dobře. Některé byly dokonce převedeny na prodej na OpenSea.

Podle jejich pravidel ostrova Satoshi:

“Občanů ostrova Satoshi může být vždy jen 21 000, a tak stát se jedním z nich je pro kryptokomunitu nepochybně vzrušující. Ale kromě práv na chlubení se tím, že jste občanem ostrova Satoshi, má občanství NFT vynikající užitečnost a potřebují ho všichni, kdo chtějí ostrov navštívit nebo na něm žít, stejně jako ti, kdo chtějí mít přístup k exkluzivnímu softwaru ostrova Satoshi, událostem, staking poolům určeným pouze pro občany a dalším příležitostem.”

Občanské NFT také umožňují přístup do chystaného metaverse ostrova Satoshi.

Whitelist

Pro ty, kteří se nestihli dostat na whitelist, lze Citizenship NFT koupit a prodat na tržištích NFT, takže si dávejte pozor a určitě nějaký najdete.

V dokumentech ostrova Satoshi se uvádí:

“Ve sbírce je celkem 21 000 NFT Citizenship a na whitelistu je celkem 18 000 NFT. Zbývajících 3000 NFT je v držení DAO, aby je buď poskytla projektům, které obdrží granty, nebo budou zpřístupněny komunitě prostřednictvím budoucích ražení.”

Závěr

Nejste si jisti, zda se chcete zavázat k plnohodnotnému občanství? Pokud si chcete smočit palec ve vodě, na ostrově Satoshi bude brzy k dispozici letovisko. Zkuste o tom popřemýšlet.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img