[Odpolední zprávy] • Automat NFT zpřístupní digitální umění • a další články

0
(0)

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po relativně nudném minulém týdnu, kdy se BTC pohyboval především kolem 19 000 USD, se na konci úterý začala situace kolem tohoto aktiva měnit. Nejprve vyskočilo z výše zmíněné úrovně na 20 000 USD a na rozdíl od předchozích nedávných (ale neúspěšných) pokusů se tentokrát nad ni rozhodně prodralo.

V důsledku toho včera vykreslilo šestitýdenní maximum těsně nad touto kýženou hranicí. Kromě toho bitcoin po zbytek obchodního dne dále stoupal a dokonce se krátce dotkl 21 000 USD. Stalo se tak na pozadí zpráv naznačujících, že Bank of Canada se chystá změnit svůj postoj ke zvyšování úrokových sazeb.

BTC se nakonec nepodařilo překonat hranici 21 000 USD a ustoupilo o několik set dolarů těsně pod tuto úroveň.

Také altcoiny včera pokračovaly v růstu, mnohé z nich se vyšplhaly na dvouciferné hodnoty. Tak tomu bylo v případě Etherea, které vyskočilo z 1 350 USD na více než 1 550 USD. Ta se stala nejvyšší cenovkou tohoto aktiva od dokončení The Merge, která se ukázala jako prodejní událost. [1]

Technická analýza: S&P 500 a Nasdaq – Další kolaps na akciích?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Phishingový podvodník “Monkey Drainer” ukradl za posledních 24 hodin 1 milion dolarů v kryptoměnách

Phishingové podvody jsou v oblasti kryptoměn stále častěji trnem v oku. Kyberzločinci stupňují svou hru s jediným cílem: vysát z kryptopeněženek kryptoměny v hodnotě tisíců, ne-li milionů.

Podle různých kryptografických zpravodajských agentur, které ve čtvrtek citovaly samozvaného krypto vyšetřovatele na sociálních sítích vystupujícího pod přezdívkou ZackXBT, ukradl známý podvodník “Monkey Drainer” za posledních 24 hodin asi 700 ETH, tedy zhruba 1 milion dolarů.

Mezi největší oběti tohoto podvodu patřily peněženky končící na 0x02a a 0x626, které mezi sebou přišly o více než 370 000 USD. Konkrétně 0x626 přišla o kryptoměny v hodnotě přibližně 220 000 USD, jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether a populární sportovní NFT. [2a]

Automat NFT zpřístupní digitální umění na londýnské akci

Multiřetězcové tržiště s nezaměnitelnými tokeny (NFT) myNFT oznámilo, že na letošní akci NFT.London, která je naplánována na 2.-4. listopadu, představí svůj vůbec první fyzický automat na NFT.

Platforma doufá, že poskytne snadný a přístupný způsob pro lidi, kteří chtějí začít nakupovat a obchodovat s digitálními aktivy, aniž by potřebovali hluboké znalosti odvětví Web3. Automat umožní uživatelům zakoupit NFT, aniž by vlastnili digitální peněženku.

Uživatelé, kteří si budou chtít zakoupit NFT prostřednictvím automatu myNFT, si budou muset vybrat jednu z vystavených obálek a poté zadat poskytnutý kód. Po zaplacení budou moci naskenovat QR kód v obálce, který bude obsahovat pozvánku k založení účtu myNFT, doplněného o peněženku NFT, do které obdrží svou NFT. [2b]

Banky, burzy, firmy

Akcie společnosti Meta se propadly o 20 %, protože utrácení za metaverse pokračuje

Výsledky společnosti Meta za třetí čtvrtletí ukázaly, že v její rozvaze vznikla díra 3,7 miliardy dolarů kvůli výdajům na divizi Reality Labs, která se zabývá oblastí metaverse. To po několika hodinách vedlo k prudkému výprodeji.

Středeční odhalení znamená, že Reality Labs letos zatím prodělala neuvěřitelných 9,4 miliardy dolarů. Obr v oblasti sociálních médií uvedl, že Reality Labs dosáhla v tomto čtvrtletí příjmů ve výši 285 milionů dolarů, což je méně než 558 milionů dolarů v roce 2021.

Akcie Meta po skončení obchodování nejprve vyskočily na 140 dolarů, než se nakonec usadily na 105,02 dolaru s téměř 20% ztrátou, tedy o 25 % oproti svému poobchodnímu maximu. [3a]

ConsenSys se zavazuje nákladu 2,4 milionu dolarů ročně na spuštění MetaMask Granty DAO

Společnost ConsenSys, která se zabývá blockchainovými technologiemi, bude ročně vynakládat 2,4 milionu dolarů na financování nově spuštěné DAO MetaMask Grants, jejímž cílem je podpořit další rozvoj ekosystému Web3.

Fond povedou zaměstnanci společnosti MetaMask, kteří budou decentralizovanou autonomní organizaci (DAO) spravovat. DAO bude zodpovědná za udělování grantů vývojářům pracujícím mimo společnost ConsenSys, kteří vytvářejí produkty a služby v rámci ekosystému MetaMask a širšího prostoru Web3.

Projekt bude zpočátku probíhat po dobu 12 měsíců, aby se vyhodnotila jeho životaschopnost a úspěšnost, přičemž DAO bude zpracovávat hlasy a návrhy veřejně prostřednictvím aplikace SnapShot na platformě Codefi Activate. Společnost ConsenSys se zavazuje vyčlenit 600 000 dolarů na čtvrtletí ve snaze podpořit decentralizaci a přijetí mechanismů a obchodních modelů Web3. [3b]

CBDC, regulace

Kazachstán vytvoří digitální měnu centrální banky na základě řetězce BNB Chain

V oznámení na Twitteru Changpeng Zhao, zakladatel a generální ředitel společnosti Binance, uvedl, že síť bude hlavní součástí nejnovějšího úsilí Kazachstánu v oblasti Web3.

Zakladatel Binance na Twitteru uvedl, že Národní banka Kazachstánu (NBK) integruje svou digitální měnu centrální banky (CBDC), digitální tenge, na BNB Chain, základní blockchain sítě Binance.

NBK spustila pilotní projekt CBDC, do kterého se zapojili místní obchodníci a spotřebitelé. Zhao uvedl, že se těší na to, že banka bude dále rozvíjet případy použití, aby “překlenula propast mezi tradičním bankovnictvím a krypto ekosystémem”. [4a]

Japonsko povolí digitální platy od roku 2023, ale kryptoměny jsou vyloučeny

Japonské ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí schválilo revizi zákona o pracovních standardech, která zakazuje používání virtuálních měn při výplatě digitálních platů. Revize nových pravidel vstoupí v platnost v dubnu 2023.

Revize pravidel se zaměřuje na digitální výplaty mezd. Konkrétně povoluje vyplácení mezd na účty poskytovatelů služeb převodu peněz. To zahrnuje i forexové služby, pokud jsou splněny určité požadavky. Vláda provedla revizi zákona, protože v zemi došlo k rozšíření “bezhotovostních plateb a diverzifikaci remitenčních služeb”.

Změna pravidel však vylučuje kryptoaktiva. Platy nelze převádět společnostem pro převody finančních prostředků ve formě kryptoaktiv. Lze pouze ty měny, které lze přímo převést na hotovost. [4b]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img