27.10.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Další kolaps na akciích?

4.7
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

S&P 500 a Nasdaq mají za sebou růstové rally, které k dnešnímu dni trvalo asi dva týdny. A zdálo se, že rally může i pokračovat. Ovšem včera ke konci obchodního dne začaly některé růstové akciové tituly zase padat jako kámen. Logicky kvůli earnings. Třeba akcie Meta klesly v aftermarketu o nějakých 20 %. Microsoft akcie hned po otevření klesly o téměř 8 %. Google je dole o cca 10 %. Akciové indexy dle futures trhu nyní stabilní. Ale vydrží to po otevření trhu?

Jak je na tom sentiment?

Když bychom měli sentiment hodnotit podle indexu VIX, ten se za předešlé dva týdny hodně zlepšil. Vlastně se graf lidově řečeno vyčistil, protože index výrazně klesl od rezistence, která se nachází kolem 36 bodů. Tím chci říct, že se vytvořil prostor pro růst VIX. A když roste VIX, akciové trhy jdou s kurzy dolů. Do grafu jsem to nezaznačil. Ale všimněte si, že se hodnota zrovna nachází na úrovních, kde často docházelo k obratům.

Aktuální situace S&P 500 a Nasdaq

Na akciovém indexu S&P 500 se včerejší nezdar projevil v podobě doji svíce. Není to ale žádná velká tragédie dle obecného trhu. Celkově se proto může zdát, že se nic moc nestalo. Ale je třeba si uvědomit, že zase popadaly jako hrušky zrovna akcie, které jsou vlastně tahouny. Nebo spíše byly. Investoři a spekulanti mohou zase znervóznět, což s sebou vezme i zbytek akciového trhu.

Akciový index S&P 500
Akciový index S&P 500 (1D)

Technicky kurz narazil na několik překážek dohromady. Kolem 3 950 bodů je totiž cenová rezistence, 100denní klouzavý průměr a high volume node na objemovém profilu. Čili tu máme rezistenční konfluenci. A varoval jsem, že jakmile se kurz S&P 500 dostane k řečené úrovni, tak narazí. A to se aktuálně opravdu děje. Za sebe mohu říct, že trh pouze hledá nižší vrchol. A těch 3 950 bodů je ideální úroveň.

Na technologickém indexu Nasdaq je to zamítnutí mnohem více viditelné. Středeční svíce zavřela ve velmi zamítavé podobě a objemy jsou vcelku slušné. Holt je vidět, že technologické tituly to včera odnesly mnohem více. Na indexu Nasdaq se mi jevilo ideální místo pro otočku až S/R level 12 000 bodů. Ale je nemálo možné, že po včerejšku se ani tam nedostaneme. Možná už to nižší high před sebou máme a v následujících dnech si půjdeme otestovat aktuální low na S/R levelu 10 400 bodů.

Závěrem

Sám jsem se ještě pořádně na earnings růstových titulů nepodíval, protože na to nebyl příliš čas. Ale mám v plánu to brzy zkouknout, abych pochopil, jak moc je situace vlastně špatná. Osobně jsem čekal, že podobné pády nastanou až po earnings za čtvrtý kvartál. Že to ještě ten třetí kvartál bude relativně v pohodě. Ale když koukám na ty úvodní reakce trhu, moc v pohodě výsledky asi nejsou. Každopádně se dnes na některé akciové tituly podíváme v rámci streamu v 19:00.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img