Podle Craiga Wrighta prý existují lidé, kteří mohou dokázat, že je Satoshi

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Tak tady máme další kolo jedné kauzy… Craig Wright, australský počítačový vědec, který o sobě tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, tvůrce kryptoměny bitcoin (BTC), nedávno prohlásil, že existují lidé, kteří mohou dokázat, že právě on je skutečně touto záhadnou postavou.

Craig Wright a důkaz o Satoshim

V nedávném rozhovoru pro australský televizní pořad odpovídal na otázku, zda je skutečně pseudonymním autorem bílé knihy o bitcoinu. Wright přitakal a trval na tom, že existují lidé, kteří ho znají a kteří také mohou potvrdit, že právě on je skutečný Satoshi Nakamoto. Ve své odpovědi zdůraznil:

„Důkazem jsou vždy lidé. (…) Chci říct, že jsem měl rodinu, měl jsem přátele. Mám lidi, kteří jsou v oboru vysoko“.

Wright neprozradil (jak překvapivé), kdo nebo kde jsou tito lidé, kteří mohou dosvědčit jeho identitu, ale naopak prohlásil, že být zakladatelem bitcoinu „dělá ve skutečnosti život těžším“. Navíc prý není ve svém počínání motivován ani penězi či slávou.

Craig Wright a důkazní břemeno

Přestože se Wrightovi nepodařilo odeslat zprávu za použití soukromého klíče, který by odpovídal veřejnému klíči bitcoinovému bloku 0 (nazývaného také Genesis blok, což byl vůbec první vytěžený blok sítě), zkusil použít analogii s klíči od auta.

 „Znovu opakuji, že pomocí klíčů nelze nic dokázat. Pokud vlastním vaše klíče od auta, neznamená to, že vlastním vaše auto. Upřímně řečeno, to je ta největší hloupost, jakou jsem kdy slyšel“

Shodou okolností jde o stejný rozhovor, který se trochu „zvrtl“, když moderátor Hamish Macdonald trval na tom, aby Wright předložil konkrétní důkazy, že je skutečně Satoshi, což Wrighta zřejmě rozčílilo.

V reakci na to začal moderátorovi nadávat a řekl mu, aby:

„vzal do ruky nějakou právnickou knihu a podíval se, co je to ten důkaz, a udělal si kurz. (…) A až se vrátíš a budeš skutečně vědět, o čem do pr***e mluvíš, pak můžeme diskutovat. Jinak se chováš jako w****r.“

Poznámka pod čarou: Omlouvám se, ale za boha mne nenapadá, jaké slovo Wright použil. V originále šlo o větu: Otherwise, you’re just being a w****r.”

Nepravdivá tvrzení?

Nedávno se v médiích objevily informace o závěru londýnského vrchního soudu, který v soudním procesu (v němž Wright obvinil kryptografického podcastera a bloggera Petera McCormacka z pomluvy kvůli prohlášení, že Wright není Satoshi a jeho tvrzení o tom, že je Satoshi, jsou podvodná) Craigova tvrzení vyvrátil a označil je jako nepravdivá.

V červnu 2021 se do samozvaného Nakamota pustil také zakladatel Etherea, Vitalik Buterin, který Wrighta přirovnal k bývalému prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi a jeho právníkům vzkázal, ať jej klidně žalují.

Závěr

Příběh samozvaného Satoshiho Nakamota evidentně nekončí. Jednoznačným důkazem by byl samozřejmě převod i jen nepatrného množství prostředků ze známé Satoshiho adresy. V souvislosti s Wrightovým prohlášením mne pobavil jeden komentář: „To, že si na spodní prádlo napíšeš, že jsi Satoshi Nakamoto, neznamená, že jsi opravdu on.“

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr První

Ta nadavka je nejspis Wanker …oblíbené u Australanu.

Anivark

Už jen tohle dokazuje, že s BTC byl produkt pro určitou skupinu lidí ,jak nakrást velké peníze.
Tunel
Letadlo
Ponzi
Podvod
Prostě levárna

Reklama: