[Osobnost] Bill Gates – Jak se stát multimiliardářem ve 3 krocích (2/2)

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Švýcarská vláda zamítla žádost Crypto Valley o 100 milionů franků • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Basák Coldplay investoval do aplikace na obchodování BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin začal...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Bill Gates to dokázal. Vytvořil tak velké bohatství, že je to až nemravné. Přesto je víc než pravděpodobné, že Microsoft bude jednou překonán. I on sám už byl sesazen z pozice nejbohatšího člověka na světě. Pozoruhodné však je, že vlastní aktiva, která mu za 5 minut vygenerují pasivní příjem, který by většině z nás bohatě vystačil na dva roky. Není podstatné, co si o něm myslíme, důležité je, že se od něj můžeme inspirovat a něčemu se přiučit.

  • První díl si přečtěte zde

Co tedy stojí za jeho úspěchem?

Zkuste se sami zamyslet a třeba vás napadnou i jiné důvody, proč tolik zbohatl. Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte dole v komentářích. My nabízíme tři, z nichž jeden jsme si už rozebrali v minulém díle. Šlo o to, že místo toho, aby se věnoval formálnímu vzdělání, které by mu možná poskytlo možnost získat dobře placené zaměstnání, rozhodl se raději věnovat vlastnímu podnikání a školu nedokončil.

Viděl příležitost tam, kde jiní ne

Gates spatřil příležitost, která se mu nabízela a dokázal toho využít. To je zřejmě ten rozhodující moment, kterým se odlišil od většiny ostatních lidí. V danou chvíli existovali jistě i jiní talentovaní lidé, kteří by dokázali vytvořil podobný program, ale většina z nich to neudělala, nebo sice ano, ale pozdě, špatně, anebo zkrátka neoslovili ty správné lidi a nedokázali svůj produkt náležitě prodat.

Z tohoto důvodu se domníváme, že právě schopnost vidět příležitost a chopit se jí je jedním ze tří rozhodujících momentů, které stojí za úspěchem Billa Gatese a samozřejmě
i jiných boháčů. Právem tedy patří do naší top 3. V případě Billa G. to byl začátek počítačů, které potřebovaly nějaký software a on ho dokázal vytvořit a úspěšně prodat.

Dělal přesně tu věc, která ho baví nejvíc

Tohle je taková nenápadná drobnost, nad kterou by spousta lidí mávla rukou. Přesto věříme, že význam toho – dělat přesně to, co vás baví a pro co žijete – je nesmírný. Bill Gates měl to štěstí, že největší příležitost, jaká se mu mohla naskytnout, na něj zamrkala právě v oblasti počítačového softwaru, pro který měl nepochybně obrovskou lásku a vášeň.

Díky tomu se mohl věnovat něčemu, co ho bavilo a do čeho se rozhodně nemusel nutit, ba právě naopak. Třetí a poslední z námi nabízených věcí, které se od dnešní naučíte, je, abyste se pokusili zjistit, co je váš “software” – tedy ta věc, která vás nesmírně baví a které byste se klidně mohli věnovat i zdarma.

Konspirační teorie

Nebudeme chodit okolo horké kaše, Bill Gates je tajemný Satoshi Nakamoto!

…Tedy, možná. Při přečtení předchozí věty možná někomu z vás zaskočilo nebo spadl ze židle. Za to se omlouváme, chtěli jsme vás pouze trochu poškádlit. Samozřejmě nikdo nemůže s určitostí říct, kdo je Satoshi Nakamoto, tvůrce Bitcoinu.

Existují i jiní kandidáti… Přesto, Bill Gates, resp. jím vytvořený tým, teoreticky může být Satoshi Nakamoto. Satoshi používal Windows, vytěžil okolo milionu BTC, na které dosud nesáhnul a byl to programátor.

Bill Gates je určitě dost schopným programátorem i team leaderem na to, aby podobný projekt dokázal zorganizovat a udržet přitom svoji identitu jakožto tvůrce v tajnosti. Navíc jako jeden z mála lidí nemá nejmenší důvod prodávat byť jediný BTC. A nezapomínejme, že je dlouhodobým příznivcem digitálních měn, byť se občas může zdát, že si dává pozor, aby to nebylo příliš zjevné. O Bitcoinu však řekl, že je lepší, než fiat peníze.

Tak co myslíte, může to být pravda?

Závěr

Dnešní článek vám nevykouzlí miliardu zdarma, ale přesto věříme, že si z něj odnesete alespoň částečné porozumění tomu, co umožnilo Billovi Gatesovi získat takové bohatství a kdo ví, třeba právě vám to pomůže k tomu, abyste například dělali co vás baví anebo využili příležitosti, která se třeba nemusí opakovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ppetr1přemysl Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
přemysl
Host
přemysl

Bill Gates určitě není Satoshi, Bill Gates je šetrný k přírodě, BTC naopak ….

ppetr1
Host
ppetr1

btc naopak?? – to snad nemyslite ani vazne.
kolik ze elektriny spotrebuji vsechny banky sveta vcetne centralnich??
myslite si ze to bude mene?? to snad rozhodne ne!