Opoziční leader USA je proti regulacím – problémy online soukromí vyřeší blockchain!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

Regulátoři jsou pomalí a nestíhají reagovat na moderní technologie a kryptoměny. Šéf Republikánské strany a vůdce opozice v USA zastává velmi zajímavý názor. Věří, že řešením problémů ochrany soukromí uživatelů Facebooku či Google nejsou regulace, ale decentralizované kryptoměny a blockchain.

Soukromí je třeba chránit

To platí jak v běžném životě, tak i v online prostředí. Není nic divného na tom, že nechceme, aby nám někdo četl poštu, zdravotní záznamy a nahlížel nám do soukromí. Proč by to tedy mělo být v online prostředí jinak?

Totéž si myslí také šéf druhé největší strany v USA. V rozhovoru pro New York Times McCarthy vyjádřil názor, že nahlížet do soukromí je v mnoha případech trestné a na internetu by to mělo být stejně tak. Jenže byrokratický leviathan to podle něj nevyřeší. Tak co tedy?

Jak se chránit před Facebookem a Googlem?

Americký politik a vůdce opozice nevěří v regulace kryptoměn. Myslí si, že je jasné, že vlády a regulátoři nejsou schopni účinně chránit občany před platformami jako Facebook a Google, které „využívají a prodávají naše data.“ A má k tomu hned několik argumentů.

Regulace to nevyřeší

  • Regulace problémy online prostředí nevyřeší už jen proto, že regulátoři jednoduše nejsou dost rychlí. Nezvládají se přizpůsobit rychle se měnícímu světu technologií.
  • Ani rozbíjení gigantů na menší subjekty podle McCarthyho není správnou cestou k ochraně soukromí, byť to někteří politici navrhují.
  • Invazivní regulace by navíc mohly být kontraproduktivní. Mohly by účinně chránit zavedené velké společnosti před konkurencí a zlikvidovat malé subjekty.

Americký Republikán a vůdce sněmovní menšiny Kevin McCarthy k tomu řekl:

„Není překvapením, že tyto prostředky se opírají o předpoklad, že pouze vláda může vyřešit neefektivnost trhu, která vede k nezodpovědnému chování společnosti. Nemyslím si, že bychom si měli být jisti, že byrokratický leviathan má to, co je zapotřebí k rozvoji nebo prosazení rychlých reakcí na rychlé změny v technologickém průmyslu.“

Podle McCarthyho je řešením soukromí samotný blockchain

Názor významného amerického politika jistě potěší každého příznivce kryptoměn a decentralizovaných sítí. Vůdce Republikánské strany totiž věří, že místo regulací je třeba hledat řešení ochrany uživatelských dat a soukromí v online prostředí v decentralizovaném blockchainu. Komentoval to těmito slovy:

„Mám rád Bitcoin… Skutečná věc, kterou mám rád, když jde o Bitcoin, je, že mám rád blockchain, protože se mi líbí bezpečnost. Chci, aby vláda začala používat blockchain.“

U většiny současných webových platforem jsou data uživatelů řízena platformou a uživatelé jsou vystaveni zásahům do soukromí. McCarthy vidí opravdové řešení v decentralizovaných sítích, kde jsou uživatelská data zakódována na blocích.

Právě to pak lidem umožní mít plnou kontrolu nad svými online daty. Odstraňuje to potřebu důvěřovat třetím stranám. Podle McCarthyho je technologie blockchain „schopna zajistit silnější zabezpečení dat, přenositelnost a soukromí pro každého uživatele.“

Další výhodu pak vidí v tom, že většina kryptoměn je open-source, což umožňuje volně tvořit nové sítě. McCarthy to uzavírá tím, že právě to umožní komunitám účinně se bránit, pokud to současný systém nedokáže.

Závěr

Poslední dobou často slýcháme o potřebě regulovat kryptoměny. Je zřejmé, že politiky na celém světě začíná děsit fakt, že si velké společnosti jako Facebook, který má miliardy uživatelů, začnou vytvářet své kryptoměny. McCarthy však staví do popředí potřebu ochrany soukromí občanů i v online prostředí a jeho argumenty jasně hovoří pro decentralizované kryptoměny, které to vyřeší mnohem lépe a rychleji, než zákony a regulace.

Co číst dále?

Typy cenových grafů- 2. díl

 

 

 

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře