Čína se chystá spustit vlastní kryptoměnu, která 1:1 nahradí RMB!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Čínská měna renminbi (RMB) se stane kryptoměnou! V rozhovoru pro Bloomberg to prohlásil Donald Tapscott, výkonný předseda Výzkumného ústavu blockchainu, dne 17. dubna 2019. Nahradí RMB v Číně Bitcoin?

Donald Tapscott v rozhovoru odhalil, že se nedávno setkal s místopředsedou čínské Komunistické strany. Ten mu prý připomněl, že prezident Xi Jinping je přesvědčen, že blockchain je jednou z nejdůležitějších technologií pro budoucnost země. Tapscott také nastínil téma týkající se možného zákazu těžby kryptoměn v Číně:


„Opravdu to není nutné (zakázat směnárny a těžbu), protože za 20 let nebudeme v Číně Bitcoin používat. Číňané budou používat RMB, pouze RMB se stane kryptoměnou. Centrální banka Číny změní RMB na digitální měnu.“

Přestože se vláda k omezení digitálních měn staví velmi vážně, Tapscott si myslí, že by v Číně mohly působit i decentralizované směnárny. Donald dokonce navrhl, aby decentralizované směnárny dominovaly nad těmi centralizovanými. Decentralizované směnárny mají totiž schopnost transparentnosti a identifikace „špatného chování“. Stejně tak je přesvědčen, že všechna aktiva, včetně tradičních cenných papírů, budou uskladněna na decentralizovaných burzách.

Mohlo by vás zajímat: Fiat vs. centralizované vs. decentralizované burzy: čert aby se v tom vyznal

Kde teď je Bitcoin?

Jak se vlastně teď Bitcoinu v Číně daří? Nuže, vězte, že země zůstává stále jedním z hlavních hráčů, co se BTC týče. Většina z největších BTC těžařských společností je přitom kontrolována místními organizacemi. V polovině roku 2018 Bitmain údajně provozoval až 11 mining farem v Číně. Zůstává proto otázkou, kdy RMD starý dobrý Bitcoin nahradí.

Co číst dále?

Víme, kolik firma Coinbase vydělala v roce 2018 – Méně, než se původně předpokládalo!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Katka S.

Zdroj:
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře