Čína se chystá spustit vlastní kryptoměnu, která 1:1 nahradí RMB!

3
čína regulace

Čínská měna renminbi (RMB) se stane kryptoměnou! V rozhovoru pro Bloomberg to prohlásil Donald Tapscott, výkonný předseda Výzkumného ústavu blockchainu, dne 17. dubna 2019. Nahradí RMB v Číně Bitcoin?

Donald Tapscott v rozhovoru odhalil, že se nedávno setkal s místopředsedou čínské Komunistické strany. Ten mu prý připomněl, že prezident Xi Jinping je přesvědčen, že blockchain je jednou z nejdůležitějších technologií pro budoucnost země. Tapscott také nastínil téma týkající se možného zákazu těžby kryptoměn v Číně:


„Opravdu to není nutné (zakázat směnárny a těžbu), protože za 20 let nebudeme v Číně Bitcoin používat. Číňané budou používat RMB, pouze RMB se stane kryptoměnou. Centrální banka Číny změní RMB na digitální měnu.“

Přestože se vláda k omezení digitálních měn staví velmi vážně, Tapscott si myslí, že by v Číně mohly působit i decentralizované směnárny. Donald dokonce navrhl, aby decentralizované směnárny dominovaly nad těmi centralizovanými. Decentralizované směnárny mají totiž schopnost transparentnosti a identifikace „špatného chování“. Stejně tak je přesvědčen, že všechna aktiva, včetně tradičních cenných papírů, budou uskladněna na decentralizovaných burzách.

Mohlo by vás zajímat: Fiat vs. centralizované vs. decentralizované burzy: čert aby se v tom vyznal

Kde teď je Bitcoin?

Jak se vlastně teď Bitcoinu v Číně daří? Nuže, vězte, že země zůstává stále jedním z hlavních hráčů, co se BTC týče. Většina z největších BTC těžařských společností je přitom kontrolována místními organizacemi. V polovině roku 2018 Bitmain údajně provozoval až 11 mining farem v Číně. Zůstává proto otázkou, kdy RMD starý dobrý Bitcoin nahradí.

Co číst dále?

Víme, kolik firma Coinbase vydělala v roce 2018 – Méně, než se původně předpokládalo!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Katka S.

Zdroj:
cointelegraph.com

3
Komentujte

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RobZee PrimeSkoč mi na Cara Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skoč mi na Cara
Host
Skoč mi na Cara

Jak může RMB nahradit starý dobrý Bitcoin to nechápu , to je zas blud největšího kalibru .Můžeš my říct co bude mít obyčejný čínan z RMB (počítám že to bude stablecoin-u ? hovno) a když bude mít Bitcoin ? naději ano Bitcoin dá obyčejnému činanovy naději , naději na to že se si zhodnotí majetek několikanásobně to je hlavní důvod proč tam lidi kupují Bitcoiny na černo protože Bitcoin znamená pro spousty lidí naději !

Zee Prime
Host
Zee Prime

Dokonale to zapadá do modu operandi Číny – jejím cílem je absolutní kontrola nad obyvatelstvem a když bude kontrolovat peníze svých lidí tak je má v hrsti. Stačí jen přepsat data v blockchainu e-RMB a jste bez peněz. Podívejte se na jejich systém sociálního kreditu – myslel jsem, že to je zlé, ale absolutní kontrola nad penězi lidí je ještě mnohem horší…

Rob
Host
Rob

Blockchain je účetní kniha, jejímž zkoumáním teprve můžete dojít k číslu, odpovídajícímu stavu vaší kryptopeněženky. Je to výsledek po prozkoumání všech transakcí, které jejich zadavatelé podepsali svými privátními klíči. Blockchain Bitcoinu rozhodně neumožňuje odebrat komukoliv prostředky bez znalosti jeho privátního klíče. Jak funguje e-RMB, to nevím a je mi to jedno. Ano, dá se vytvořit národní digitální měna klidně i bez blockchainu (jako je tomu dnes například v České republice) nebo na blockchainu, kde transakce ověřuje jediný server nebo klidně i decentralizovaná. Ovšem vždy se bude jednat o oxymoron. Kryptoměny jsou globální stejně jako síť, na které běží (třeba internet?).… Číst vice »