[FUD] Může Čína zastavit nový vzestup kryptoměn a ukončit UPtrend?

0
(0)

V poslední době se šíří poplašné zprávy o čínských plánech zakázat v zemi těžbu kryptoměn. Kryptomagazin vás o tom informoval v tomto článku. Pro Bitcoin a další mince by to mohl být relativně velký problém. Společnosti, jako například Bitmain, jsou na Číně a levné čínské elektřině prakticky závislé a už tak mají dost problémů. Zisky z těžby klesají, ASIC-y se neprodávají a ani nové modely vyrobené moderním 7Nm procesem nepomáhají.

Proto se šíří poplašné zprávy. I my jsme včera publikovali 3 důvody, proč by čínský zákaz těžby mohl položit Bitmain. Pokud by se to stalo, je velmi pravděpodobné, že křehký růst, který trh s kryptoměnami v posledních měsících nastolil, může velmi rychle skončit.

Může vás zajímat: 3 důvody, proč může čínský zákaz těžby zničit Bitmain

Proč bude mít čínský zákaz vliv na celý trh?

Důvodů je několik a jsou docela logické. V první řadě, zákaz těžby v Číně by velké těžební společnosti donutil se přestěhovat – v tom horším případě ukončit svoji činnost. Tak jako tak, ve výsledku tito giganti začnou prodávat velké množství vytěžených coinů a vyměňovat je za fiat. Vypuštění většího množství kryptoměn do oběhu samozřejmě způsoby pokles cen.

Počítat třeba i s rapidním poklesem hashrate. To samozřejmě sníží i rychlost transakcí, protože blockchainům bude chvíli trvat, než se upraví obtížnost. Na nějaký čas se citelně zpomalí tvorba bloků a bohužel Bitcoin na to není připraven. Pouze málo burz a peněženek podporuje Lightning Network. Většina lidí posílá transakce klasicky pomocí BTC transakcí. Po zákazu bude posílání těchto transakcí mnohem dražší a zdlouhavější.

To vše bude mít na Bitcoin, a tedy i na zbytek trhu, velmi nepříznivý vliv. Začne se šířit FUD, lidé v panice prodají a v konečném důsledku trh s kryptoměnami dostane silný úder, z něhož se tak rychle nevzpamatuje.

Opravdu nechceme šířit strach a poplašné zprávy, ale je důležité být si vědom i tohoto černého scénáře a dát si pozor. Pokud máte své kryptoměny na burze, určitě si nastavte stoploss. Dejte si pozor na emoce a nejednejte unáhleně. I na tomto se bude dát vydělat.

Co číst dále?

Facebook plánuje největší ICO historie – Cílová částka vás zaskočí

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img