3 důvody, proč čínský návrh na zákaz těžby BTC může zničit Bitmain

0
(0)

Zprávy a souhrny

12.07.20 Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Výrobce hardwaru na těžbu BTC, firma Bitmain, by se kvůli čínským plánům na zákaz těžby kryptoměn mohla dostat do vážných potíží. Firma ohlásila nejen ztrátu 500 milionů USD po několika letech zisků, ale také se jí nepovedlo provést veřejný úpis akcií. V tomto článku se na to podíváme podrobněji.  

Mohlo by vás také zajímat: Bitmain ve ztrátě 500 milionů USD

Výrobce hardwaru by se tak mohl dostat do vážných problémů, dokonce by podle některých zdrojů mohlo dojít až k jeho pádu.

1. Ztráta největšího trhu

Navzdory zákazu obchodování s kryptoměnami a ICO v roce 2017 byla Čína stále největším světovým trhem s hardwarem pro těžbu BTC. S potenciálním zákazem těžby kryptoměn ve druhé největší světové ekonomice bude jistě klesat i prodej těžebního hardwaru Bitmain. Bitmain v poslední době diverzifikuje, ale převážná část jeho příjmů stále pochází z prodeje hardwaru na těžbu kryptoměn.

2. Nešťastně naplánovaná restrukturalizace

Bitmain měl v plánu nasadit v Číně 200 000 minerů na těžbu kryptoměn za cenu mezi 80 až 100 miliony dolarů. Zprávy o zákazu však tyto plány naruší a Bitmain bude muset hledat jiné umístění pro své minery, kde mají také levnou elektřinu, nebo své plány úplně zrušit. Kromě toho také Bitmain zrušil nebo podstatně omezil své investice a aktivity mimo Čínu s tím, že se v rámci restrukturalizace bude soustředit hlavně na domácí trh. To se nyní ukazuje jako velmi nešťastné rozhodnutí…

3. Konkurence přitvrzuje

Jako kdyby toho nebylo dost, jeden z hlavních konkurentů Bitmainu, čínská firma Ebang, již oznámila, že tento rok plánuje dramatickou expanzi. V roce 2019 plánuje Ebang vyrobit přes 400 000 minerů. Další konkurent, firma Canaan Creative, hledá finanční prostředky pro růst a podle časopisu Securities Times firma Canaan Creative nedávno získala několik set milionů dolarů.

Psali jsme také: Bitmain uvede nové antminery s17

Závěr

Situace pro Bitmain vůbec nevypadá růžově. Nicméně není všechno ztraceno. Zákaz těžby by totiž paradoxně mohl také firmě pomoci zvýšením zájmu o BTC a tím zvýšení cen. To by zpětně vedlo ke zvýšení zájmu o minery. Ovšem Bitmain bude muset zabojovat s konkurencí, aby z toho vyšel vítězně.

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře