Nový telefon od HTC umožní uživatelům provozovat full node BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

O plánech tchajwanské společnosti HTC, která se chystá představit nový telefon, jsme vás již informovali v tomto článku. Nyní společnost oznámila, že tento smartphone, EXODUS 1s, zaměřený na technologii blockchain, bude schopen hostit plný bitcoinový uzel. Maloobchodní cena telefonu by neměla překročit částku 300 dolarů.

Včera, tedy 11. května, na konferenci Magical Crypto Conference v New Yorku oznámil Phil Chen, jeden z vedoucích pracovníků společnosti HTC, že EXODUS 1s bude obsahovat speciální software pro provoz celého bitcoinového uzlu.

Mohlo by vás zajímat: Nepotvrzené transakce Bitcoinu se dají zrušit! – Víte, jak na to?

HTC Exodus – pro ty, co to myslí s kryptoměnami vážně

Práce na telefonu EXODUS 1 byly poprvé oznámeny v říjnu minulého roku na summitu Web 3, konaném v Německu, kde společnost HTC oznámila, že již od května vyvíjí nový telefon zaměřený na kryptoměny.

Hlavním trhákem telefonu jsou vestavěné hardwarové a softwarové funkce, které uživatelům umožní spravovat vlastní privátní klíče. EXODUS také přichází s funkcí „social key recovery“, která uživatelům nabízí možnost distribuovat frázi zabezpečení mezi důvěryhodné kontakty. To umožňuje v případě problému obnovit ztracené soukromé klíče od přátel či rodiny.

V říjnu 2018 Phil Chen uvedl:

„Důvod, proč děláte blockchainový telefon, je… pro každého, kdo vlastní privátní klíče, tím všechno začíná. Když opravdu začnete vlastnit své soukromé klíče, můžete začít vlastnit svou digitální identitu a pak jste také vlastníky svých dat…“

Co už o telefonu víme?

V prosinci 2018 HTC přineslo další novinky. Podle nich měl EXODUS 1 obsahovat výchozí prohlížeč Brave, který je velmi často preferován kryptoměnovými nadšenci. Nyní však na veřejnost prosákly informace, že telefon bude ve výchozím nastavení obsahovat i další prohlížeč, který je ke kryptoměnám velmi přátelský a vstřícný. Konkrétně by mělo jít o Operu. High-end verze tohoto telefonu se nyní prodává v předprodeji za zhruba 850 dolarů.

Tip redakce: Vydělávat kryptoměny používáním prohlížeče? Ano, přes Brave browser je to možné!

Určitě vás nejspíše zajímá odpověď na základní otázku, jaké kryptoměny bude vlastně možné bezpečně v telefonu uložit. Pak tedy vězte, že z počátku bude podporován Bitcoin, Litecoin, Ethereum a všechny tokeny postavené na standardu ERC721 skrze integrovanou peněženku Zion. Taktéž by již měla být předinstalována aplikace Blockfolio, kterou jistě mnozí používáte.

Společnost HTC při příležitosti vydání tohoto telefonu vytvořila sérii videí se známými osobnosti. V tomto se můžete například podívat, co si o tom myslí jedna z nejznámějších osob kryptosvěta Vitalik Buterin.

Závěr

Jsem si jist, že společnost HTC tímto telefonem udělala významný krok směrem k přijetí kryptoměn mainstreamem. Vzhledem k faktu, že lidé si stále více uvědomují existenci a výhody decentralizovaných sítí a digitálních měn, jako je Bitcoin, dá se předpokládat, že i díky tomuto telefonu by mohlo dojít k většímu zapojení veřejnosti do kryptosvěta.

Co číst dále?

FED – Největší podvod v historii – Soukromá firma, která má výhradní právo tisknout dolary

Zdroj:
cryptoslate.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře