Opera přidává do svého prohlížeče kryptopeněženku!

0
opera-wallet-browser-penezenka-krypto

Nový webový prohlížeč od Opery vychází s kryptopeněženkou pro Ethereum. Umí  také komunikovat s decentralizovanými aplikacemi (dapps) na Web 3.0, který se zaměřuje na decentralizované technologie peer-to-peer.

Nový software je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac a Linux a obsahuje také prohlížeč pro Web 3.0, jehož prostřednictvím mohou uživatelé prohlížet, provádět transakce a komunikovat s dapps založenými na technologii blockchain. Vestavěná kryptopeněženka umožňuje uživatelům odesílat transakce, aniž by museli instalovat plug-in, jako je MetaMask.

Pro zlepšení soukromí a bezpečnosti poskytuje Opera virtuální privátní síť (VPN), jejímž účelem je vytvořit šifrovaný tunel, který chrání data uživatelů před třetími stranami a zakrývá jejich geografickou polohu.

Klíče k peněženkám zůstávají na smartphonech příslušných uživatelů, protože vestavěná peněženka se synchronizuje s peněženkou poskytovanou prohlížečem Opera na Androidu.

„V praxi, kdykoliv se uživatelé potřebují identifikovat na Webu 3.0 nebo podepsat transakci, obdrží oznámení na svém smartphonu. Mohou to potvrdit stejným způsobem, jakým odemykají svůj systém, například pomocí rozpoznávání obličeje nebo otisku prstu.“

V současné době software podporuje Ethereum a další ERC-20 tokeny, stejně jako standard ERC-721, na kterém běží třeba CryptoKitties.

Opera spustila tento prohlížeč na Androidu již v prosinci 2018. V březnu oznámila chystané spuštění také Opera Touch na iOS.

Co číst dále?

Očekáváme vysokou volatilitu kryptoměn – Tradery čeká skvělý měsíc!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na