Nový průzkum ukazuje, že většina hodlerů bude držet i při pádu o 80 %

4.9
(7)

Nový průzkum zmapoval náladu držitelů kryptoměn vůči současné náladě na trzích. Velmi dobře nám ukazuje, jak se většina investorů dívá na trh a to navzdory jeho nedávnému poklesu.

Tento průzkum Deutsche Bank ukazuje, že stále více investorů do kryptoměn se spíše než k prodeji přiklání k dlouhodobému držení. Většina z nich prozradila, že by své podíly neprodali, ani kdyby kryptoměny ztratily velkou část své hodnoty.

Průzkum: Dlouhodobé držení kryptoměn

Nedávný průzkum Deutsche Bank s názvem “Budoucnost kryptoměn” ukázal, že stále více investorů se přiklání k dlouhodobému držení. Z celkového počtu 3 250 amerických respondentů, jich 680 prozradilo, že kryptoměny používají. Autoři průzkumu tyto investory podrobili dalšímu dotazování, což přineslo několik zajímavých zjištění.

Většina těchto držitelů uvedla, že plánují držet své kryptoměny i v době nejhoršího poklesu trhu. Pouze necelá polovina respondentů uvedla, že by snížila nebo zcela opustila trh, pokud by hodnota jimi držených kryptoměn klesla o více než 80 %. Většina pak odpověděla, že plánuje vydržet bez ohledu na to, jak špatná situace na trhu bude.

Tito respondenti jsou převážně drobní držitelé, kteří do trhu celkově vložili méně než 10 000 USD. Z nich 38 % přiznalo, že do kryptoměn vložilo pouze méně než 1 000 USD, takže se jedná o běžné investory.

Většina dotázaných uživatelů také uvedla, že se ke kryptoměnám dostali teprve nedávno. Celkem 65 % z dotazovaných vybralo možnost, že do trhu začali investovat v posledním roce. Co bylo jejich hlavní motivací? Vydělat na svých investicích peníze. Menší, ale stále významné procento přiznalo, že se na trh dostali díky své zvědavosti a touze kryptoměny více poznat. A další pak odpověděli, že se na trh vydali z důvodu diverzifikace svého investičního potrfolia.

Pohled do budoucnosti

Dotazovaní se také podělili o své prognózy do budoucna. V případě přední kryptoměny (bitcoinu) 25 % respondentů uvedlo, že očekává růst tohoto digitálního aktiva až na 110 000 USD v příštích pěti letech. Ve srovnání s tím, co uvádějí mnozí jiní, je to mnohem konzervativnější prognóza, která ovšem dobře vypovídá o dlouhodobém býčím výhledu investorů.

Sedmdesát procent účastníků výzkumu pak prozradilo, že v příštích 12 měsících plánují svou aktivitu v oblasti kryptoměn ještě zvýšit. 26 % respondentů pak uvedlo, že v průměru provádějí méně než pět transakcí měsíčně, přičemž pouze 5 % dotazovaných provádí více než 100 transakcí měsíčně.

Podle očekávání tvořili většinu investorů z průzkumu muži. Je nicméně velmi potěšující, že  žen zapojených do tohoto prostoru každým dnem přibývá, kdy 14 procent dotazovaných tvořily právě ženy.

Závěr

Dlouhodobě držet a v panice neprodávat – to je hlavní poselství tohoto výzkumu a hlavně skvělá zpráva pro kryptoměny obecně. Stále více lidí si uvědomuje jejich potenciál a věří, že ti, co drží, budou v budoucnu za svou víru náramně odměněni. Mimochodem, jak ukazují on-chain data, velryby a instituce také ve velkém akumulují.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Tu se nabízí otazka, pokud bude vetsina BTC drzet, muze vubec dojit k velkemu propadu???

Pavel

To mi nějak nedává smysl. Není lepší prodat se ziskem někde po překročení minulého vrcholu a potom po poklesu nakoupit za stejné peníze třeba dvojnásobek a tím dosahovat mnohem větších zisků?

Ruda

Ale jistě, říká se tomu exit strategie kdy se odprodá část portfolia, jasné že ne vsechno😀. Ovšem ta exit strategie musí být pevně daná i kdyby kolem měli vybuchovat bomby😁. Co se týče toho poklesu, tak malého detail nemá prostředky jak trh ovlivnit aby při poklesu mohl dokoupit ,,Tak jak chce,,. Takovejch střelců už bylo a bohužel většina už dostrilela

Magister peditum

Jenže zdaleka ne každý umí časovat trh. Zvlášť ne nováčci.

ShibariumMaxi

Pišišvory co dali do krypta míň než 10 000 a nebo dokonce míň než 1 000 USD bych ani nenazýval investory.
A jako teď je každý hrdina, ale až budou na 30k s výhledem pádu na 10k, tak to se teprve uvidí.
A vůbec, lepší než prehistorický BTC je kvalitní moderní Token, který vám dá stovky tisíc procent! Být jimi, prodám všechno a hned, dokud to má ještě nějakou cenu.

Magister peditum

Pokud někdo do krypta nasypal pár stovek dolarů před několika lety, tak má dnes víc, než někdo, kdo tam dal 10 tisíc letos. To pak není investor? Kvalitní moderní token je který? To se tvrdilo i před minulým bear marketem a pak mnoho těch “kvalitních moderních tokenů” skončilo v propadlišti dějin. Zatímco ten “prehistorický” bitcoin tu je stále. Jak se říká: “Honey Badger doesn’t give a shit!”

Magister peditum

V jiném průzkumu zjistili, že 70% investorů v kryptu začala v roce 2021. Takže těch 70% nezažila žádný pořádný bear market. Proto si o tvrzení, že většina by ustála i propad o 80% dovolím pochybovat. U BTC ještě možná jo, protože tam je celkem jistota, že se z bear marketu zase oklepe. Ale spousta těch nových investorů nalezla do různých shitcoinů, které ve většině nepřežijí.

Petr 2

🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Další hloupý článek.
Jo s 1000usd určitě budou držet.

Až bude mít kdokoli 10 mega v kryptu a přijde néeeeee o 80% ale pouze o 20% .
Tak vám garantuju že v tu chvíli už ani nespíš .

99 ze 100 prodá na -20% ak – 50% ani nedojde, a – 80% to je uplné sci fi .

Ale chápu autor článku vaří z vody znova když se do této situace nikdy nedostane nemůže být objektivní.

David

Prisel jsem o 90% zisku, neprodal jsem a neni to sci fi… Neresim každých 5 minut novou analýzu a novy pohyb. Pravidelne dokupuji propady a zajima me stav investice za 5-10 let. Za me lepsi nez do toho non stop tlemit, nastavovat příkazy, mlátit se do hlavy, ze jsem nechytil dno a vrchol…. Sledovat kazdy blábol co kde kdo vypustí a třást se, ze bude propad… Ti co věřili drzi do dnes a ti co věří dnes, musi verit v budoucnost…. HODL forever a treba jednou detem predam ranec.A pokud ne, byla to z me strany spatna strategie a investice….

Petr 2

Nepochopil jsi co jsem tim myslel.

Petr 2

Vidíš proto se trhy sledují , a neznamená to čučet do pc pořád ale sledovat co se děje to duležité když víš co .
Poté člověk není překvapen a dnes jsou indexy usa- 2,5 % takže možná těm propadům na kryptu nemusí byt konec .

Smutné jsou jen ty mínusy…..

 Odpovědět na  Petr 2

 1 den před

A to ještě jsem zapomněl ze FED bude dnes zveřejňovat zapis , tzn pokud v pondělí byla neveřejná schůze fedu kde dohodli sazby a dnes po trzich je zveřejní mohou začít pořádné jatka …….

-2

 Odpovědět

Pavel

Pokud do krypta někdo vrazí 10 mega, pak tyto peníze pro něj mají stejnou hodnotu jako pro někoho těch 1000 USD. Proto spí i stejně dobře, vše je o tom jakým rizikovým kapitálem kdo disponuje :-).

Libor

Hodler je investor ? To sotva! Hodler nie je ten, čo investuje do niečoho, ale je ten čo stávkuje na niečo. Hodler nie je investične gramotný, nepozná riziká výnosov a strát z investície. On len proste verí, že jeho stávka vyjde a on vyhrá….Bingo : 100k, 200k, melón…. Bude hrať až dovtedy, kým nevyhrá, alebo až kým nezrušia lotériu či stávkovanie. Preto tam dá iba malú sumu, ktorú si môže dovoliť stratiť…ako pri každej hre na stávku, pokiaľ nie je hazardér. Hodler je napr. aj ten čo dáva do lotérie /napr. Športka, Loto/ stále tie isté čísla každý týždeň dlhodobo, až kým nevyhrá jackpot, resp. až do svojej smrti. A BTC resp. iné krypto je u hodlera ten pomyselný tiket, ktorý to má vyhrať. Záver : Hodlovanie nie je investovanie do niečoho, ale stávkovanie na niečo.

Magister peditum

Jaký je rozdíl mezi nákupem BTC a jeho “hodlem” po dobu 10 let, a třeba nákupem ETF indexu S&P 500 a jeho “hodlem” po dobu 10 let? V obou případech je to sázka na jejich budoucí růst. Jenom v tom prvním případě podle tebe nejde o investování…

spot_img