On-chain metriky naznačují, že instituce a velryby akumulují BTC

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

On-chain data odhalují „sofistikované pasivní nákupy“ na spotových burzách a zvýšený odsun bitcoinů do peněženek akumulujících velryb.

On-chain mertiky ukázaly určitý rozpor

V kryptosvětě notoricky známý on-chain analytik Willy Woo opět sdílel novinky ze svých bitcoinových dat. V první řadě se můžeme podívat na graf spekulativních (krátkodobějších) investorů (vyznačeno červeně) a hodlerů (zelená) společně s cenou bitcoinu (modrá).

Graf ukazuje, že poslední nárůst ceny byl ve skutečnosti spojen s prodejem spekulantů, ale dokonce i hodlerů. Kdo tedy způsobil růst? Zdá se, že schopnost BTC odolat odzrcadlení prodejního tlaku na ceně znamenala, že musel odjinud přichzet nákupní tlak.

Kdo nakupoval?

„Tento prodej je v kontrastu s údaji z burz, které ukazují sofistikované pasivní nákupy na spotových burzách a přesun mincí do velrybami kontrolovaných peněženek.“

Woo tímto vyjádřením říká, že odpovědi na naše otázky se rovněž skrývají v on-chain datech. Analytik prozradil, že za růstem ve skutečnosti stojí neveřejné nákupy institucí a velryb. Dále k tomu dodal:

„Tento názor podporují mince, které se přesunují z burz do cold úložišť. Mezitím velryby, které drží více než 1 000 BTC (45 milionů dolarů), akumulují. To naznačuje, že institucionální peníze alokují kapitál [do bitcoinu].“

Tato data pak potvrdil také on-chain datový zdroj Ecoinometrics, který uvádí:

„Adresy bitcoinových velryb jsou v nákupní horečce… Takže, i když by BTC mohlo po krachu akciového trhu klesnout, existují známky toho, že dlouhodobí držitelé považují současnou cenu za dobrý vstupní bod.“

Pozor na predikce

Stalo se mým zvykem, že vás musím upozornit na úskalí podobných dat a souvisejících predikcí. Dalo by se z pohledu nováčka či méně zkušeného hráče věřit, že zmíněná on-chain data jednoznačně svědčí o nadcházejícím růstu. Není to však zdaleka tak jednoznačné.

Za připomenutí stojí, že v listopadu 2021 se Willy Woo nebál sdílet následující predikci:

„…Víme s velmi vysokou jistotou, že na konci letošního roku budeme mít rally. Čtvrté čtvrtletí bude skvělé. [..] .Nemám žádné výčitky, když říkám, že to je to, co si myslím, že se stane, a nemyslím si, že je to riskantní výrok. Myslím, že je to pěkně vytesané do kamene a vidím to na řetězci.“

Ani tak uznávaný analytik jako Woo není neomylný a může se takto zásadně zmýlit. Zvažte tedy dobře své šance, že se vám podaří úspěšně předpovídat, co se na trhu bude dít.

Závěr

On-chain data nabízejí nádherně jasný pohled na to, co se na trhu děje. Aktuálně z těchto metrik plyne, že v poslední době retail přenechal část svých BTC velrybám a institucím, které akumulují.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Díky, za článek i to závěrečné upozornění – hezky vyvážený a profi přístup k věci 👍

Libor

ano, presne to me napadlo pri cteni, tu jeho do kamene vytesanou lonskou predikci si pamatuji

bkf1
Hodnocení článku :
     

„Ani tak uznávaný analytik jako Woo není neomylný a může se takto zásadně zmýlit.“
Tak hlavně pokud si je u BTC někdo veřejně známý na 99% jistý, že v nějaké konkrétní období půjde prudce nahoru, tak to už je sám o sobě signál, že by to NIKDO neměl brát vážně.

Fantom

Jistý si být může i na 100% pokud to je třeba Arthur Hayes. Tedy nevím jestli i teď, ale dříve nepochybně dokázal právě on s cenou manipulovat a na Bitmexu vydělat miliardy USD.Ještě se na Twitteru bavil tím že průběžně oznamoval, že očekává prudký růst nebo pád a ono se to pak většinou i stalo a samozřejmě to vypláchlo pákové obchodníky Bitmexu. Konkrétně Woo soustavně tlačí lidi do nákupu především na vysokých cenách – loňský rok je toho dostatečně odstrašujícím příkladem. Zajímalo by mne jestli Woo také někdy predikoval (SPRÁVNĚ) pokles. Tedy jestli náhodou není jeden z těch kteří radí nakupovat nahoře a prodávat dole. Samozřejmě se ten prodej dole doplní pohádkou že KRÁTKODOBĚ ještě BTC propadne a pak půjde to the moon. Většinou je to v situaci kdy je cena na opravdovém dně a je ta úplně nejepší doba na nákup. Je tak šance vyhodit z trhu i hodlery, co doufají že dokoupí víc. Tací byli i na jaře 2020. Než Woo je mi určitě milejší Novogratz, sice má taky zavádějící předpovědi, ale dá se mu určitě věřit vic.

Poslední editace 9 měsíců před přes Fantom
Vojtech

Přesně, Novogratz je i v mých očích asi ten „nejserioznější“ ze všech btc apoštolů. Ne že bych snad dal na jeho proklamace, ale ve srovnání s konkurencí…

Reklama: