Nová jihokorejská pravidla mohou vytvořit monopolizovaný trh

0
pravidla
Zdroj: Pixabay.com

Jižní Korea směřuje do nové éry svého kryptoprůmyslu. Ve čtvrtek vstoupí v platnost nová a přísná pravidla, která budou vyžadovat, aby všechny kryptopodniky dodržovaly nové předpisy pro hlášení kryptoměn a pravidla registrace.

Možná monopolizace trhu

Podle posledních informací se odborníci v oboru obávají, že dopad nových opatření – konkrétně připravovaného zákona o konkrétních finančních transakcích – bude mít škodlivé důsledky pro většinu domácích kryptospolečností. Zákon vyžaduje, aby všichni obchodníci s kryptoaktivy provedli oficiální registraci. K tomu navíc musí prokázat, že v jihokorejských bankách používají účty se skutečným jménem.

I když to má zabránit trestným činům ve finanční sféře, jako je praní špinavých peněz, drtivá většina menších krypto firem údajně dosud nebyla schopna navazovat partnerství s místními finančními institucemi. Koo Tae-eon, právník specializující se na technologické firmy, řekl:

„Od vyhlášení zákona před rokem až do současnosti se hodně kryptoburz pokusilo dodržovat nový zákon tím, že dostalo od místních bank účty se skutečným jménem, ​​ale nefungovalo to. Ani ti, kteří provádí práci bezpečně a mají generální ředitele bez záznamů v rejstříku trestů, nebyli schopni s bankami spolupracovat.“

Pouze čtyři ze sta

Koo také dodal, že nový zákon, který nedokáže rozlišovat mezi kryptofirmami různých typů a velikostí, riskuje, že vytlačí menší firmy „do kouta“. Tím by se vytvořil trh, kterému budou vyhovovat pouze čtyři největší burzy. Z více než 100 místních burz jsou to přesně ty burzy, které dosud údajně dokázaly zajistit potřebné bankovní účty.

Kim Hyoung-joong, předseda Korejské společnosti Fintech Blockchain a profesor na Korejské univerzitě, reagoval na obavy dalších odborníků a vyzval korejské finanční úřady, aby vypracovaly nové pokyny, které zohlední skutečnost, že banky nejsou ochotny založit a spravovat mnoha firmám bankovní účty.

Jak již bylo uvedeno, vedle současného rozsahu nových požadavků na dodržování předpisů pro kryptofirmy bude Jižní Korea v budoucnu implementovat také nové pravidlo pro krypto daň, která má vstoupit v platnost v lednu příštího roku. Zákon stanoví daně z kapitálových výnosů uvalené na veškeré obchodování s kryptoměnami a zisky přesahující 2 300 USD.

Závěr

Banky obecně nechtějí firmám, které se zabývají kryptoměnami, zakládat a vést účty. Problém monopolizace trhu by však mohl znamenat další potíže.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře