Cristiano Ronaldo se stal prvním fotbalistou, který byl odměněn klubovou kryptoměnou za karierní úspěchy

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Hvězda Juventusu získala 770 fanouškovských tokenů JUV. Za každý jeden vstřelený gól kariéry Cristiano Ronaldo dotal jeden.

Cristiano Ronaldo dostal 770 JUV

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro je jedním z nejslavnějších hráčů světa. Od roku 2018 nastupuje za italský klub Juventus FC, který koncem roku 2019 vydal svůj vlastní klubový token, který mj. umožní fanouškům podílet se na rozhodování hlasováním.

Nyní se Ronaldo stává prvním fotbalovým hráčem, který byl odměněn za své kariérní úspěchy v kryptoměně svého klubu. Fotbalista získal jeden token JUV za každý dosažený gól v kariéře. Vzhledem k ceně těchto tokenů a příjmům hvězdy jde spíše o čestnou či symbolickou odměnu.

JUV je oficiální fanouškovský token Juventusu, který italský fotbalový klub vydal na blockchainu Chiliz (CHZ). Cena jednoho tokenu „Juventus Fan Token“ je aktuálně necelých 15 dolarů. Bývalá hvězda Manchesteru United a Realu Madrid tedy získala tokeny v celkové tržní hodnotě asi 11 400 dolarů.

Poprvé v historii

Ačkoli Ronaldo pravděpodobně finanční prostředky tak brzy potřebovat nebude, celá událost je zajímavá z jiného hlediska. Jedná se totiž o historicky první moment, kdy byl fotbalový hráč odměněn kryptoměnou za své karierní úspěchy.

Vidíme narůstající spojení mezi kryptoměnou a sportem, přičemž jen na blockchainu Chiliz již desítky fotbalových týmů vydaly své vlastní tokeny. Fanouškovské kryptoměny dávají divákům šanci hlasovat o klubových rozhodnutích a zároveň jim poskytují přístup k různým výhodám, soutěžím a cenám. Tuto možnost již mají fanoušci některých z největších týmů z největších lig na světě, jako jsou Manchester City, FC Barcelona či Paris St. Germain.

Chiliz roste

Rostucí využití a nával aktivity iniciované různými fotbalovými týmy vedl k růstu kryptoměny Chiliz (CHZ). Jen od 1. ledna vzrostla hodnota CHZ v dolarech o více než 2 500 %. Svého ATH dosáhla 13. března na hodnotě přes 0,72 USD, přičemž aktuální cena CHZ je něco přes 0,54 USD.

Závěr

Cristiano Ronaldo získal čestnou odměnu v podobě 770 fanouškovských tokenů Juventusu, za každý gól jeden, a stal tak prvním fotbalistou, který byl tímto způsobm odměněn. Vzhledem k tomu, že také Barcelona vydala vlastní fan token (BAR), mohl by být dalším na řadě Ronaldův dlouholetý rival Lionel Messi. O dva roky mladší argentinská superstar nastřílela 734 karierních gólů… Tokeny fotbalových klubů jsou poměrně zajímavým, byť často přehlíženým, způsobem využití kryptoměn.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: